!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

1 kapitola- pomsta ze záhrobí

27. září 2012 v 15:29 | ewril |  Pomsta ze záhrobí


Ahojec:D
Tak jsem vkládám první kapošku pomsty ze záhrobí. Takže doufám že bude aspoň trochu povedená a vám se bude líbyt. Neni sice nic moc je to spíš takový úvod do děje a je trochu krátká ale je to první část takže si budete muset počkat ještě chvýli aby se to rozjelo. No nic tak tady to máte a pište prosím do komentů:D


1 kapitola - 1 část
O měsíc později...

Kráčel po kamenné cestičce Wartee Street. Obloha byla tmavě černá zahalená v mracích. Holé stromy pokrývaly drobné náznaky mrazu... Staré seschlé jehličí hlasitě praskalo pod jeho těžkými kroky, které se nesly ozvěnou. Vzduch byl ledová až pronikal do morků kostí zarýval se do masa... Jindy zpěv ptáků tento park obohacoval, dnes tu bylo mrtvolné ticho.Ve vzduchu stálo napjetí. Jakoby se mělo něco stát... něco nepředvídatelného až hrozivého.

Za těch patnáct let co tu Matt bydlel nepamatoval jediný první den školy který byl chmůrný až přímo mrazivý. Pomalu zahnul na rozcestník a očekával že ho tam uvítá kamarádka Werné,spoluhráčové z fotbalového týmu Tobby a Denis. Dnes tu však nikdo nestál. Byl tu pouze on. Ta realita ho mírně zasrašila. Po celích patnáct let tu na něho čekali kámoši, dnes tu však nebyl nikdo. Vždy ho toto místo fascinovalo, dnes mu však nahánělo strach. Neměl v plánu a ani nechtěl tu čekat na své přátele. Už jen věkovité duby které se nad ním nakláněly v objetním gestu hrozily jako šelmy na lovu svým kořistím. Pro tuto chvýli však neměl čas ani odvahu přemíšlet o tomto místě kde se nacházel rozcestník. Pohnul se z místa a vydal se štíhlou zarostlou cestičkou na pravo která vedla ke střední škole Gergon. Nectěl přijít pozdě hned první den.

***

Jakmile Matt přišel na školní pozemek střední školy Gergon obklopila ho skupina spolužáků. Zmateně se rozhídl a vyhledával postavy svých přátel. Doufal že pokuď nebyli u rozcestníku dorazili alespoň sem. Přijímal objetí za objetím,poplácení po zádech i potřásání rukou.

Najednou se skupina rozevřela a objevil se David,Denis,Tobby i sestřenice Werné tu byla. Werné vyrostla minimálně o čtyři centimetry a teť se nad Tobbym tyčila jako hora. Usmála se na Matta a ustoupila z davu aby ho homohl uvítat Tobby. Naopak Tobby skoro nevyrostl. Hlava mu sahala k Mattovýmu nosu. Matt se pousmál a pokračoval dál. Na chvýli se zastavil a pak objal Denise a přátelsky mu poplácal po zádech. Tohle objetí bylo opravdu vřelé. "Denisi ty ses vůbec nezměnil." Po klukách s fotbalovýho týmu se mu vždicky těch pár dní stískalo ale po Denisovi nejvíce. Vyrůstaly spolu a on ho znal už od svých dvou let. Denis byl stejně vysoký a jeho tmavě opálená pleť se vždy odrážela od slunce.Byl svalnatý a urostlí ale méně než Matt. "Brácho po tobě se mi stýskalo! " Denis se rozesmál a zařadil se do skupiny která stála vedle Matta.

Po několika minutách se skupina chlapců vydala ke škole zatímco faninky,kluci a Werné se přesunuli na parkoviště. Najednou se všichni čtyři zarazili. Hluk perfekně vyladěné ho motoru je nečekaně zarazil. "No ne, kluci to fáro je fakt luksus!" vyrazil ze sebe Tobby.

Elegantní černé porše projelo parkovištěm. Zastavilo kousek od chlapců a dveře auta se otevřely. To co však chlapci zahlédly bylo mnohem elegantnější a dravé než fáro.

"Ty vogi!" vydechl uchváceně Denis. "To je ale... hledal slova Tobby. Matt si sundal luxusní opalovací brejle a podíval se kde stála malá štíhlá holka. Modré upnuté džíny zdůrazňovaly štíhlou postavu. Černé tílko s obrázkem upíra bylo velmy těstné a krátké až odhalovalo bríško. Přes tílko měla černou koženou bundu. Celý styl dokončovaly černé rockerské kozačky na podpadku. Vlasy měla tmavě hnědé.

Matt vydechl. "Hej kluci kdo je ta holka? Ta holka je luksus." promluvil David. "Copak to nevidíte? Tu bundu maj jenom v Římě a ty boty po mně chtěla sestra když jsme byli v New Yorku. Stály dvatisíce dolarů!" vykřikl zděšeně David "Malá hezká brunetka- radši si dávej bacha brácho!" vykřikl Denis když spatřil ten pohled který Matt neudělal od svých čtrnáctin- ten loveckej pohled. "Neni malá a uš vůbec bruneta! Má tmavě hnědý kaštanový vlasy!" zakřičel nasupeně Matt.

Dívka zamířila pomalými ladnými kroky až přímo tančila k budově školy.
Matt popadl kluky za rukáv a táhl je k budově školy.


Matt doufal že zastihne dívku ještě před začátkem první hodiny ale ona byla rychlejší... Pomalu vstoupil do učebny chemie a posadil se do první volné lavice. Po pár minutách přišel učitel Delister.

"Milý studenti, vítám vás opět ve škole. Doufám že se celí rok nebudete flákat jako jste to dělali o prázdninách. Ale než začneme s chemii chtěl bych vám představit vaší nouvou spolužačku." Matt se otočil ke dveřím a chvýli jen zíral na dívky kterou uviděl před školou.
"Slečna Silvie Brathercová bude po dobu školního roku navštěvovat naši školu jelikož se sem přistěhovala." Ve třídě bylo na malou chvýli slyšet šeptání a štěbetání Matových spolužáků. Když hluk utichl učitel se pustil do přerušeného projevu: "Chtěl bych vás požádat aby jste se k ní chovali slušně a případně jí pomohly v učivu."

Dívka zamířila s kamennou tváří bez jediného zrušení,emocí nebo na pětí do zadní lavice. Matt se na ní ještě chvýli díval když mu pohled neobětovala a potom se s vráskamy na čele obrátil k tabuly. Utrhl kus papíru ze sešitu a začal horlivě psát: "Támhleta nová holka- Silvie. Zjisti mi její rozvr a kde bydlí." Matt.
Složil lísteček a hodil ho Markovi který seděl přes uličku a zároveň před Silvii. Za pár minut mu Mark hodil odpověď: "Zkusím to zjistit.Všechny informace a novinky o ní ti předám u oběda." Mark P.S.- jsi fakt magor!!!!

***
Posledních pět hodin se pro Matta táhly. Nikde nezahlédl Silvii nebo své přátele.

Znuděně a sklamaně zamířil do jídelny. Parta kluků už seděli u stolu a hlasitě se bavyli. Když zaměřily Matta rychle stichly a vrhly se k jídlu. Nebyli však rychlí a Matt nakousl téma které mu zrovna nechtěli moc říct: "Tak co Marku máš pro mně ten rozvrh?" Mark se zatvářil rozpačitě a potom ze sebe vysypal: "Rozvr jsem nezískal a kde bydlí neví ani samotná ředitelka Wárnová. A co vy?" Otočil se na kluky kteří se přestaly hlasitě smát Markovým rozpakům a zatvářily se výmluvně. Nabraly si jídlo a začali jíst bez jediného slova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: