!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Listopad 2012

Diskuze

28. listopadu 2012 v 14:49 | ewril:)
Ahoj:D
Tak zavádím novou rubriku a s ní malou diskuzu aby jste se tu neunudily k smrti:D Rozhodně každý zná vlkodlaky a upíry a elfy. Myslím že diskuze může bít zábavná a také se dozvědět něco více o dalších blogerech, což je fajn:D Takže tedy koho máte raději a proč je Vám více sympatický a proč se Vám hnusí? Myslím že je to zábava a určitě se do této diskuze přidám:D
Přesto je zvláštní. Kde se vzali tyto nápady a proč jsou čím dál více tyto fantasy bytosti známější a oblíbenější? Hlavnímy postavami hororů a romancí? A vydrží vůbec i pro další za pár let? Můžeme o tom diskutovat;)Pár keců...

22. listopadu 2012 v 15:41 | ewril |  novinky
Nazdarec lidánkové:)
Tak jsem opět tu:) A sebou přináším pár novinek a info:D Takže jako první- k Tajemství chystám mé vlastní obrázky:D Dále brzy se tu objeví zase nějaká ta poezka a Jednorázovka:) Možná brzy i Drabble:O Ale tet momentálně nemám čas abych sem každý den něco dávala a o to hůř- mám práce na hlavu čím dál více a tak se omlouvám že tu třeba pár dní nebudu:(((( Tet momentálně dost v blbý náladě sedím u psacího stolu a velkým hrnkem horkého čaje,klikám při mé malé pauze do compu. Úkolů je nad hlavu! Hlavně čéjina a matika:( Dneska jme dostali 5 stránek z matiky(z pracáku)!!! A to jsem teprve na 3 stránce, tak jsem si dala pauzičku abych z toho se nescvokla:D A to nemluvím o 5 stránkách z čéjiny které na mně zíraj na parapetu a hromada knih, jelikož zítra píšeme hned 8 písemek, no prostě děs běs! Jinak tu mám pár obrázků které se mi strašně líbí:) Jsou to nádherné ilustrace ke knížce Cesta do Podmoří:D Obrázky se mi moc líbí a také sem přidávám malou rezenci ke knížce a malé info o spisovatelce a její stránce naleznete u ostatních ikonek s oblíbenými blogy:D
P.S- Barčunko já proti téhle nádheře jsem v oboru ilustrací přímo levá:DO autorce ilustrací:

Alena Kubíková
(*16.4. 1988 )
Studentka informatiky, která dělí svůj volný čas mezi přítele, výtvarničení, programování a ponocování - a také popíjení kávy v množství větším než malém. Ve virtuálně výtvarném prostředí působí pod přezdívkou ajinak. Zkušenosti sbírá zejména jako samouk, více či méně pravidelně navštěvuje ZUŠ (od dětského věku až do dneška) a dvakrát také absolvovala Kurz figurální kresby, pořádaný Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze. Navzdory momentálnímu studiu neuměleckého oboru věnuje své zálibě většinu volného času a ráda by v ní pokračovala i do budoucna. Láká ji jak volná, tak ilustrátorská tvorba, čas od času si odskočí ke grafice a programování. Od roku 2009 je administrátorkou výtvarného Projektu Ilustrace, který vznikl z jejího zájmu o tvorbu na zadané téma.


Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo. Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?DRABBLES

20. listopadu 2012 v 3:23 | ewril |  DRABBLES
Ahojda:)
Tak zavádím novou rubriku- Drabbles:D No a rovnou do ní něco přidávám:)Musím přiznat že když jsem si to posobě přečetla smála jsem se tomu jak divá:DDD Jinak mohu vám napsat Drabble i na přání:) stačí napsat na můj e-mail: ewril13@seznam.cz :D

TÉMA: Harry Potter a Ron Weazly
"Okamžitě jste po škole!" zaječel profesor Snape a uhladil si své slizké vlasy.
O hodinu později...
"Vaším trestem bude..." krátce se zamyslel a na to mu přes tvář přeletěl úšklebek.
"Jak už dobře víte Ginny přijede co nevidět a proto bych rád kdybyste ten trest splnily co nejrychleji... dáte pusu všem klukům které potkáte!" zasmál se Snape.
"To nejde," vyjekli oba dva na jednou.
"Dobrá ták si dáte pusu pouze vy dva." Ron se zhnuseně zadíval na vlhké rty Harryho a Herry zase na ty jeho. "To nám nesmíte udělat!" Ječeli oba dva. Nakonec však Ron vlepil na tvář Herrymu pusu, bohužel v okamžiku kdy do třídy vcházela Ginny.
"Fujjjjj!!!" vyjekla vyděšeně Ginny. Dívala se na Rona který se právě odlepil od Harryho tváře a málem jí tregil infarkt.
"Harry..... bratře....!!!!"
"Neni to tak jak si myslíš!" ječel Harry
"Klidně to přiznejte jste přihřátí!"
"To není pravda!!!" vyjekl pobouřeně Ron a vlepil Ginny velkou pusu, "Aby si věděla, pusu dávám všem které mám rád nebo co pro mně znamenají!" zakřičel Ron a spiklenecky mrkl na Snapa. Teprve tet si ho všimla i Ginny.
"No teda, pane profesore nevěděla jsem že ten kdo je tady opravdu přehřátej jste vy!"DRABBLES1

19. listopadu 2012 v 19:37 | ewril |  DRABBLES
No teda, ahoj:)
Tak jsem zase něco ve spěchu sepsala:) No, poslední dobou nemám moc čas takže, nedivte se že ta Drabble je poměrně krátká. Píšu ji na poslední chvýli, mám totiž práce na hlavu a nevím kam dřív, tak snad nebude vadit že je kratší:)Jinak je to moje první Drabble tak prosím berte na to ohledy, děkuji. Pište koment a pááááááááááááááááááááááááááá
vaše Ewril :D

TÉMA:Brumbálova návštěva Siriuse Blacka

"Kolikrát ti mám opakovat že nemáš kouzlit v domě?! Ještě tady něco rozbiješ!" ječela paní Blacková a zběsile mávala kuchyňskou utěrkou. "Raději si běž hrát se svou sestrou. Kde vůbec je Siriusi?"
Sirius se pošklebně pousmál. "Líta na koštěti venku. Propána jána, to snad ne! Siriusi diť jí někdo uvidí a nakonec zkončí v kriminálu!" bědovala paní Blacková a pospíchala ke dveřím.

A opravdu. Venku nad domem lítala na koštěti čtyřletá holčička. Havraní vlasy mněla spletené do dvou copů a v levé ručičce držela malou dubovou hůlku. Mávala s ní osto šest a také nebilo divu když procházejícím kolem jejich domu spadla na hlavu tažka ze střechy nebo kousek ulomené cihly z komínu. "Okamžitě se vrať dolu!" ječela paní Blacková. Najednou jí však z tváře zmizelo všechno rozčílení a strach, jelikož zahlédla Brumbála na koštěti. "ach ne," povzdechla si když zjistila že si spletla datum a místo příštího úterý příjde Brumbál už dnes.
"Rychle Siriusi běž domů poklidit a ty Bello slez z toho koštěte, je tu Brumbál!" vyjekla.

Sirius běžel do chodby a udýchaně se rozhlídl kolem. Byl tu takový nepořádek že by se tu nedalo poklidit ani za měsíc!
Když tu vstoupila do dveří jeho matka držící za ruku Bellu a po boku jí šel Brumbál.
"Panebože Síriusi mněl jsi to tady kouzlem uklidit!" bědovala.
"Ale ty jsi sama říkala máti že v domě se nemá kouzlit!" ohradil se Srius a Brumbál se udiveně podíval ze Síriuse na jeho matku.
"Asi jsem si spletl dům." Prohlásil v rozpacích a zmizel venku.

Tajemství - 3kapitola 3/3

19. listopadu 2012 v 17:42 | ewril |  Tajemství
Nazdarec:)
Tak jsem zase něco stačila sepsat,mno:) Je to už očekávaná třetí část. Takže doufám že se bude líbit a pište komentíček:D

Tet s bojovným výrazem zamířila směrem k zahalenému muži. Edrian jí potichu obdivoval. Vždy byl ten tip co bojoval až do konce a musel uznat že sám čelem tisícovce zlobrům by si netroufl. Potichu jí pozoroval a přitom bojoval s hyenou která přelézala hradby zámku.

Katarina přistoupila těsně k muži až se dotýkali skoro svými obličejemi. Chvýli potichu mluvily a upírali na sebe vraždivé pohledy. Edrien ač se snažil sebevíc neslyšel ani hlásku z jejich rozhovoru.

"Proč jsi přišel?! Co odemne chceš?!" ječela Katarina plná zoufalství
"Přišel jsem se pouze přesvědčit že postupuješ pouze podle mého plánu. Ale jak jsem se dozvěděl, někdo s tvým plánem nesouhlasil, je to tak?!" muž teť přímo ječel
"Věřmi že se snažím!" zaúpěla Katarina bezmocně.
"To ale neznamená zníčit mé nádherné zmutované zlobry!" muž tet povýšeně zvedl až se nad Katarinou tyčil jako hora.
" Fajn, tak se dej na ústup!" zaječela schválně Katarína tak aby jí slyšel Edrian kterého zpozorovala na hradbě válčit z dvěma hyenami a přitom na ní upíral zvědaví pohled.
"Dobrá. NA ÚSTUP!!!!" zaječel zahalený muž a pošklebně ještě zašeptal směrem ke Kataríně: "Tohle ale není konec. A opovaž se mně podvést, nebo jen sejít z plánu."

Katarina ho ustrašeně pozorovala jak se otáčí a zamířil na svah nedalekého kopce. Rozpřáhl své ruce a čekal až se všechny monstra rozplinou v černý prach který uschoval do svého pláště.

II
Katarína zkroušeně procházela po nádvoří.Nešťastně přeskakovala mrtvoly hyen a vlků které se ještě pořád v horké krvy topily na kemených dlažbých. Na tvářích se jí třpytily kapky slz když obcházela své známé, kteří v boji padly. Copak nikdy nepříde zasloužený klid?! Do čeho se to proboha zapletla?! Kvůli její sobeckosti zemře tisíce lidí a elfů! Přesto se však nemohla zbavit pocitu že právě toto vede k lepšímu životu. Zná přece spoustu lidí a elfů kteří bojovali v ruku v ruce s Edrianem proti Isgraelovi. I oni by si určitě přáli aby jejich mladý král žil.

Nad zámkem panovala zkroušená nálada. Do toho se mraky začínali černat a hrozilo že nastane bouře. Lidé naříkali nad strátami svých milovaných, a mnoho zmasakrovaných těl už nebilo moc pochovat na hřbitov který zavedla Terien a Edrian. Byla zde nejen pochována Leja a Wiliem ale i také Sorgan a mnoho lidí kteří při Isgraelově válce zemřelo. Z toho bylo mrtvých mnoho vojáků a hrozilo že pokud by je ještě záhadný muž napadl všichni by zemřeli.
Uprostřed nádvoří bylo velké ohniště do kterého se házeli mrtvá těla hyen a vlků.

Edrien stál uprostřed všeho a se slzami v očích se díval na tu pohromu. Kolem pasu se mu obtočila Teriina ruka. I ona plakala a zarmuceně se dívala na všechny ohromy.
"Možná bysme mněli přece jenom Katarínu poslat s Křišťálovým srdcem." vzdychl Edrien
"Myslím že ano." řekla Terien a Edrian se na ní obdivuhodně zadíval.
"Bylas přece proti...
To tedy byla a pořád mám své pochybnosti a námitky vůči tomu ale... přece si sám viděl jak Latarína přemohla ty zrůdy. Umí i výborně vyjednávat co se týče a možná že je i na čase. Hrozí dalšímu napadení a není čas zvažovat další možnosti.Podle mého by bylo nejrozumnější vyslat Katarínu hned zítra nebo pozítří ráno."
Edrian se na Terien potěšeně usmál.
"Souhlasím s tebou. Ale nejdřív bysme se ještě mněli zeptat Kataríny jestli s tím nápadem pořád souhlasí."ZALOŽENÍ TRIA V AKCI

19. listopadu 2012 v 15:49 | ewril
Zdravím Všechny:D
Tak jsem založila ještě se sestřičkou Sijou a Annikou trio v akci, hip hip huráááá!:D A jak se to všechno odehrálo? No docela normálně:))) Se setřičkou Sijou končíme ve škole v pondělí obě dvě vetrři, i když je sestřička o stupeň víš:( No a cestou domu( mimochodem sestřička Sija je naše sousedka:D) jsme potkali sestřišku Anniku která šla s mojí Sofofů ke škole pro mně:) No a tak jsme kecali a kecali až nás to prostě napadlo:DDD No a co s tím? Budu sem na blogís psát vše co se našeho ulítlího spolku týče a co víc- budu sem vkládat fotky. I když jak už jsem psala nejsem vůbec ale vůbec fotogenická takže mně dyžtak ignorujte,jo? No a to je prozatím o triu v akci vše:( Jinak plánujem že budeme mít blogís:DDDD Ale to se ještě uvidí. Tak zatím ahoooooooooj
Vaše přehnaně šťastná Ewril

Tajemství - 3kapitola 2/3

18. listopadu 2012 v 16:37 | ewril |  Tajemství
Ahoj moji drazí:)
Tak jsem po malé pauze přidávám pokráčko 3 kapitokly:) Doufám že se bude líbit a pište koment,jo? Tak zatím
Vaše Ewril

3 kapitola- 2/3

Katarina vyběhla na hradby a rozčíleně se rozhlédla po krajině. Poklidná řeka Wer se klikatila kolem Starého hvozdu až se otočila kolem hradeb a tekla do hradních příkopů. Sluneční paprsky se v ní odrážely a leskly v modrokřišťálové řece. Velké Sněžné hory které se tyčily v dály jako by jim patřil celí svět. Své vrcholy byli zahalené v mracích a tlusté povlaky sněhu na špičkách už nebylo vůbec vidět.

Katarina se ještě jednou pořádně nadechla a naštvaně vydechla. Na krku jí vystupovala žíla a jindy elegantně upravené obočí se mračilo. Poté co s bratrem odešla od Křišťálového srdce aby se spolu s Terien ještě nasnídali a zdělili jí jejich plán se Terien rozčíila. Vůbec se jí nelíbil jejich nápad. Prý by se jí mohlo cestou něco stát. Prý se jí tento plán přímo znechutil a ona nechce aby přišla Katarina o život.

Katarina se pošklebně zamračila. Copak by mněla ona přijít o život? Tentokrát si ale i dupla. Jestli přemluví Terien Edriana aby Křišťálové srdce doparavil Nelin a Awrixelovi někdo jiný příjde o život. Přesto že se tak ukrutně snažila aby se vyplnil její plán, její plán se mezitím však rozpadal.

Naštvaně si odfrkla, když jí něco napadlo. Mohla by se uspořádat porada nejrozumnějších kde by se rozhodlo kdo srdce dopraví Nelin. Přece se nezdá jen kvůli nějaké hloupé Terien! Určitě by udělala to samé na jejím místě, to věděla až moc dobře. Nejen že Edriana milovala ale také nechtěla stratit i svou druhou lásku.

Katarina se hrdě napřímila, upravila si copy a chtěla zamířit pryč z hradep aby se se svým plánem podělila s Terien a bratrem,když vtom... jeden ze strážců kteří držely dozor vykřikl: "PODÍVEJTE!!!"

Katarina se vyděšeně ohlédla a zůstala stát. S otevřenými ústy zírala na muže ze snu který stál na kopci a za ním vystupovalo kolem tisíc zmutovaných zlobrů. Stráže začali křičet rozkazi a pár jich utíkalo do zámku aby upozornilo své druhy nebo krále na nebezpečí. Všichni však ale věděli že už stejně není čas a že jediné co zbívá je tedy bojovat. Rodiny,děti a nemocní se stejně nestihnou zkovat...jedině...

Katarina vytáhla z pochvy metrový vyleštěný meč s rukojetí ukovanou z diamantů a rubínů a zavelila: Rozmístěte se po celé ploše hradeb. Nikde nesmí bít ani jediná škvíra,rozumíte?! Zapalte pochodně a ohraničte tak celé náměstí,dvory,chalupy a domy. Děti,rodiny,nemocné a všechny neschopné ukrijte do staré chodby pod zámek! A ostatní se postavte za pochodně. Udělejte živí plot!" chvíli se odmlčila když spatřila vedle sebe Edriana jak souhlasně kýve. "Udělejte vše co Vám moje sestra poručí! Neopovažujte se jí zdorovat a já půjdu mezitím pomoc Terien a všem kteří musejí do staré chodby pod zámek!" tím se pyšně usmál na Katarinu a zamířil klusem pryč.

"Takže dál! Tet půjdu ven za hradby vyjednávat s tím mužem v kápěji. Nikdo neudělá ani ň bez mého pokynu, ikdyby mně zabili nic nedělejte, závisí na tom život nejen Vás ale i vašeho krále!" rozběhla se a seskočila na schody zkryté na hradbě. Spalšeně utíkala k bráně a modlila se ať její plán vyjde.

Mezitím se na svahu kopce naschromáždilo kolem stovky vlků a hyjen. Katarina otevřela bránu a vydala se přes padací most ke svahu. Muž s armádou stáli jako přimražený a nechápali proč k nim běží mladá elfka. Toho Katarina využila a zvolala: "Pokud jste přišli bojovat, bojujte a klidně nás tady všechny zabijte ale tím se pak nikdy nedovíte kde se ukrývá křišťálové srdce. Věřím že byste ho dokázali najít ale nedokázali byste najít klíč který vede k otevření dalším třím Křišťálovím srdcům! Ano, Křišťálové srdce není pouze jedno a pokud my nevěříte časem byste se to stejně dozvěděly."

Muž se škodolibě pousmál. "To je sice pravda krásná Katarino ale pročpak bychom nemohly bojovat?" Katarina se pousmála. "Ale mohly, klidně mně zabijte jako prví, mně je to jedno ale nikdy se nedozvíte kdo nebo co je ten klíč." Vytasila se s trumfem. Mužova tvář zkameněla rozpačitostí a zařvala: "ZABIJTE JÍ!!!!"

Rozběhl se s vlky a hyjenami pryč směrem k hradbám a nechal Katarinu stát proti tisícovce zlobrů. Katarina se posměšně rozběhla, v pravé ruce třímala rukojeť meče a v levé lahvičku s pepřem. Při rychlém běhu rychle foukla zlobrům pepř do tváří a ty se v okamžiku rozpadly. Zbývalo už pouze kolem stovky zlobrů když došel Katarině pepř. Vyjekla neštěstím a sekla mečem do prvního zlobra který se k ní dostal. Druhému probodla lepku a třetímu usekla hlavu. Máchala mečem ze strany na stranu a masakrovala zbytek zlobrů.

Zatímco Katarína bojovala proti zlobrům, Edrien se tyčil se svými věrnými vojáky za hradbami a zoufala bojoval proti vlkům a hyenám. Když se posledně pouštěl do války, mněl po boku Ellnesu,R´tila,Awrixela,Nelin,Sorgana,Terien a zahynul Isgrael. Tet se však zasmál. Proč byl tak naivní?!proč si k sakru myslel že tím že Isgrael umřel, je konec zla?! je přece jasné že dobro nikdy nebude vládnout... Vždy vládne i zlo a dělají rovnováhu světa. V tomto případě však bylo místo pouze pro jednu stranu. Nasupeně usekl hyeně hlavu a uskočil dál od louže krve.

Nestvůry přelézali přes hradby, nebáli se ani ohně a haldě šípů. Jeho plán se začal rozpadat...
Zamračeně pohlédl na své druhy, mnoho z nich už se utopilo v bazénu své vlastní krve, jiný i přes ukrutná ranění stále bojovali. Jeho pohled sklouzl na Katarínu která zatím vyřídila všechny zlobry.

HŘBITOV

15. listopadu 2012 v 17:24 | ewril:) |  poezie
Ahoooooooooooooooooooj:)
Tak tady je trochu morbitního a temnějšího rázu poezka kterou jsem skládala dneska při matice, když jsem se nudila:DDD Tak snad se bude líbit a pište koment:DTak zatím ahojec
Vaše Ewril


HŘBITOV


Mezi hroby,
síla prastará,
a mrtvola pohřbená.


Nejsou nic
jen pouhou vzpomínkou těch milovaných
však oni z bolesti se vypláčou,
a nad hrobem svíčku zapálí.


Mnoho lidí v hrodbě ležící,
Přesto nejsou sami
mají tam toho druhého
léta spí vedle sebe
jejich těla kdysi hřála

Tak pod hlínou
v Matce zemi
zůstanou navždy spolu
pohřbeniCITÁTY O LÁSCE

15. listopadu 2012 v 3:00 | ewril
Nazdárčééééééééék:D
Tak když jsem sem přidala poezii o lásce nevidím důvod proč nezveřejnit i pár citátů o lásce :DDD Takže tady jich pár je a jink zítra odemně nic nečekejte protože jdu po škole se sestřenkou do cirkusu a pak frčím do kina:D Takže až v sobotu snad něco přidám:D Tak doufám že se vám citáty budou líbit;)Milovat neznamená jen mít rád. Milovat je věřit a pravdu znát. Milovat je odpustit a znovu podat ruce. Milovat je darovat svou duši i své srdce.
Bidrmanová Lenka

Světu jsi možná jen jednou osobou, ale jedné osobě můžeš být celým světem.
Wagger Henrich Karl

Má Láska je jako delfín, který se koupe v nekonečném lesku tvých očí, tak tě prosím nezavírej je, říká se totiž že delfíni ve tmě umírají.
Anonym

Opravdová láska je umění najít ve světě někoho s kým si rozumíš lépe než se sebou samým.
Amiel Henry Fréderic

Láska je tak krásná, ale zároveň tak krutá, tváří se jako nejlepší přítelkyně, dává ti křídla, ale v té největší výšce ti je pak sebere.
Anonym

Nejbolestnější je vedle někoho sedět, jen tak se ho letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích, ale vědět, že ho nikdy nemužeme mít ..
Kárová Dominika

Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují!!!
Kárová Dominika

Vzpomínky jsou jediný ráj ze kterého nemůžeme být vyhnáni.
Nováková Milena

A kdyby pravdou bylo vše, a láska jenom snění, já bych se k spánku položil a nechtěl probuzení.
Hálek Vítězslav

Láska není jen sex a vášeň. Láska je i přátelství a vzájemná důvěra.
Bidrmanová Lenka

V lásce neplatí žádná pravidla. Snažit se své city ovládnout? K čemu to všechno? Nakonec rozhodne srdce, a nám nezbývá nic jiného, než jej poslechnout.
Coelho Paulo

Jen ti největší zbabělci utíkají před láskou než aby se zamilovali a riskovali zklamaní.Člověk který miluje,trpí a přesto bojuje dál jest mistr své duše!
Černovská Kristýna

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné.
Exupéry Saint de Antoine

Tajemství - 3kapitola 1/3

13. listopadu 2012 v 14:33 | ewril |  Tajemství
Ahojec všichni!
Jelikož se dneska čilim tak tady je 1/3 část ze 3 kapošky:D Tak zatím ahojec
Vaše Ewril

Katarina pospíchala chladnou chodbou. Před pár hodinami se začal den probouzet a s ním i celí zámek. Edrien si jí proto nechal ještě před snídaní zavolat do sklepení kde se ukrývalo Křišťálové Srdce aby si s ní promluvil a rozhodl kdo bude srdce převážet. Katarina mněla v krku velký knedlík a byla celá na drátku. Zbytek noci totiž strávila u psacího stou a psala si řeč kterou oznámí svému bratrovi. Dobře věděla že musí bít přesvědčivá a plná odhodlání ale tet když se blížila ta důležitá chvíle se Katarina zdráhala. Bála se že jí bratr srdce nesvěří.

Rychle zahla za roh chodby a vydala se po dřevěných schodech do starého sklepení zámku. Jako jediná část tohodle zámku vydržela i přes bitvu mezi Isgraelem a Nelin a tet to tu zapáchalo ještě víc než dříve. Zatuchlina a plíseň se táhly po každé zdi a kvůli vhku tu nehořely žádné pochodně. Bylo tu také zámecká věznice kam nikdy Katarina nenahlédla jelikož se jí dělalo zle už jen z pachu který vycházel z věznice.

Proběhla znechuceně chodbou a zastavila se před železnými dveřmy z mohutným klepadlem v podobě hlavy lva. Dvakrát zaklepala a vyčkávala. Nikdo jí však neotevíral a tak zaklepala znovu, tentokrát o mnoho silněji. Za malou chvíly už před ní stál Edrian.
"Katarino, tak jsi přece jenom přišla."
Katarina se na bratra příjemně usmála a když se pořádně ujistila že je nikdo nesleduje vešla do místnosti. Místnost byla zahalená v šeru. Na konci místnosti se ukrávali staré kamenné schody které vedly do malé mísnůstky kde bylo ukryto Křišťálové srdce.

Edrian z Katarínou kráčeli po kamennytých schodech a mezitím se potichu bavili:
"Už ses rozhodl komu srdce svěříš?" zeptala se nenápadně Katarina.
"Ještě ne, ale mám pár kandidátů.
"No tak, povídej jsem zvědavá koho si vybral," naléhala už bez obalu Katarina.
"Uvažoval jsem o kapitánovi Mrceleku nebo také že bych to byl já sám. Podle mého nemohu někomu jen tak svěřit tak důležitou věc.
Možná bys to mohl svěřit někomu jinému." namítla nevině Katarina a seskočila s posledního kamenného schodu. Společně došly do místnosti která byla osvětlaná malími olejovími lampami. Uprostřed ničeho stál malí stůl na kterém bylo zabalené v modrém plášti Křišťálové srdce. Edrian ke stolu přistoupil a zamyšleně promluvil.
"Možná bych mněl, ale komu? Nikdo nemůže ochránit srdce tak dobře..." najednou jeho pohled sklouzl na Katarínu.
"Ale ano. Kataríno. Proč mně to přece nenapadlo hned? Diť bys přeci mohla dopravit srdce k Nelin."
Katarina udělala tupí výraz ale uvnitř přímo jásala! Vždiť se jejímu plánu zatím daří. A pokud to takhle půjde dál má vše vyhrané.
"Tak tedy dobrá. Ale nejdříve bychom si mohly dojít na malou snídani, jinak umřu hlady a ty bydeš muset hledat někoho jiného." poškádlila Edriana Katarína.
"To bych nedovolil. Jako král této říše ti nakazuji abys mně tedy na snídani doprovodila!" promluvil hlubokým hlasem Edrian a oba dva se se smíchem dali na cestu do jídelny.

ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: