!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Tajemství-2 kapitola

12. listopadu 2012 v 17:00 | ewril |  Tajemství
Tak 2 kapoška je na světě:D

2 kapitola část 1

Poté co Terin se Edrianem vyšli ze sklepa kde bylo ukryto kšišťálové srdce, Katarina zamířila rovnou do své komnaty. Byla unavená a toužila po vytouženém spánku.

Pospíchala tmavou chodbou bez oken a hladila konečky prstů chladné zdi z kamene. Spomínala na časy kdy s bratrem byli ještě malí a ona se s ním honila chodbami. Utíkali a vřískali na celé kolo i když jim za to jejich maminka někdy vyhubovala. Tajně pak v noci vylézaly z dřevěných postelí a plížili se chodbami do kuchyně. Tam si vždicky nakradly pár rozinek a oříšků a pospíchali chodbou zpět. Jednou se však maminka vracela z elfského města od své matky která stejně jako ona byla elfka. Edrien zůstal člověkem stejně tak jak byl člověk jeho otec a ona se stala elfkou jako svá matka.
Toho večera však maminka kontrolovala ložnici a když si povšimla že její děti nejsou v posteli začala je hledat. Z rozčílení pak k jejich ložnici postavila dva elfy kteří je hlídaly každou noc a odmítaly je pustit ven. Po roce co matka byla zavražděna a otec umřel se Edrien stál králem a ona odcestovala.

Smutně si povzdechla a zahla na konci dlouhé chodby do prava. Vystoupila po dlouhých točitých schodech z mramoru ke své komnatě a unaveně ulehla do postele. Tu noc se však Katarině zdal velmy zvláštní sen:
Běžela po chodbě když se zrazila s mužem. Ano byla si jistá že to byl muže ale... něco tu nehrálo. Zkoumavě si ho prohlížela až jí to došlo. Muž neměl lidský nos a ústa i jeho oči byli prapodivné. Elfka chtěla křičet a rozběhnout se k útěku ale nedokázala to. Ten záhadný muž jí přímo fascinoval. Jeho velký zlatý zobák svítil a zářil ikdyž nebylo na chodbě ani kousínek světla. Oči mněl zářivé, křišťálově modré bez zornic. Najednou se všechno zamotalo. Muž se jí dotkl rukou a ona pocítila palčivou bolest v paži. Ječela a vřískala a snažila se vymanit jeho stisku který se jí obaloval na paži. Ječela a doufala že jí bratr příjde na pomoc ale on nepřišel. Viděla ho na konci chodby ležet. Nehýbal se! Katarina vzlykala a ječela, její bratr byl mrtev.

Otevřela oči a namáhavě dýchala. Po tváři ji tekly pramínky potu a peřinu odkopla na zem. Posadila se a pořádně se nadechla. Sesunula nohy z postele a schýbla se pro peřnu když tu... spatřila zahalenou postavu v kápěji. Zaječela a přitiskla se k postely. Nohy si obejmula a tvář si kryla pravou paží.

"Kdo si?!" ječela Katarina a třásla se po celém těle.
Muž vystoupil se stínu a sundal si kápěj. Katarina nebyla schopná nádechu. Její srdce jako by se na malou chvýli zastavilo. Byl to ten muž z jejího snu!
"Vyda,vida tak jsi mně přece jen poznala." Usmíval se ledově muž.
"Co po mně chceš?! Jak si se sem dostal?!" vzlykala Katarina a tiskla se na polštář.
"Mám pro tebe malou otázku. Řekni dala bys vše abych nezabil tvého bratra?" zeptal se posměšně muž.
"Co si sním uděl,co?!" ječela z plného hrdla Katarina
"Zatím nic ale brzy mu něco udělám pokud mi nezodpovíš správnou odpověď na mou otázku!" vyštěkl muž.
Katarina se uslzeně dívala na své bosé nohy a zašeptala: "Dala bych vše, klidně i svůj život pro svého bratra, jenom mu prosím neubližuj! Život nebude třeba. Ale uděláš pro mně službičku, pokud ne nebo se něco zvrtne donesu ti v pytli jeho useknutou hlavu, rozumíš?!!" Katarina mlčky přikývla. Bála se a vůbec se jí tento muž ze snu nelíbil ale pro svého bratra byla schopná dát i život. Poté si utřela uslzené oči a promluvila: "Udělám vše jak si říkal, pod podmínkou že nezkřivíš mému bratrovy a Terin ani jeden vlásek." Muž chvýli přemýšlel ale nakonec řekl: "Dobrá tedy, to ti dokážu splnit pokud ty dokážeš splnit to oč tě požádám. Nejprve budeš mlčet a nikomu o téhlé dohodě ani nenaznačíš. Budeš se chovat jako dosud a budeš pokračovat v tom projektu o Křišťálovém srdci. Zítra ráno až se Edrian bude rozhodovat komu Křišťálové srdce svěří aby ho dopravil Nelin a Awrixelovi přemluv ho aby jsi ho dopravila jim ty. Až budeš na cestě odboč v Horském hvozdu naopak než ti řekne Edrien a dovez srdce mně do staré zříceni Nar'doxu. Pomocí Křišťálu vytvoříš armádu zla a Isgraelo tělo oživíš. Očaruješ Isgraela aby ti sloužil a napadneš králoství. Předem já zařídím aby Terien a tvůj bratr v tu dobu v králoství nebyli. Pokud tak neučiníš tvůj bratr i Terien zemřou."
Tím se muž promněnil v orla a vyletěl do černočerné noci oknem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 12. listopadu 2012 v 19:24 | Reagovat

Bohužel, první, co mě na příběhu zaujalo byly pravopisné chyby... Nicméně dějově je opravdu zajímavý a myslím, že budu číst dál! :-)

2 ewril13 ewril13 | 13. listopadu 2012 v 8:00 | Reagovat

No, s chybamy se budu snažit polepšit a díky za koment:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: