!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Tajemství - 3kapitola 1/3

13. listopadu 2012 v 14:33 | ewril |  Tajemství
Ahojec všichni!
Jelikož se dneska čilim tak tady je 1/3 část ze 3 kapošky:D Tak zatím ahojec
Vaše Ewril

Katarina pospíchala chladnou chodbou. Před pár hodinami se začal den probouzet a s ním i celí zámek. Edrien si jí proto nechal ještě před snídaní zavolat do sklepení kde se ukrývalo Křišťálové Srdce aby si s ní promluvil a rozhodl kdo bude srdce převážet. Katarina mněla v krku velký knedlík a byla celá na drátku. Zbytek noci totiž strávila u psacího stou a psala si řeč kterou oznámí svému bratrovi. Dobře věděla že musí bít přesvědčivá a plná odhodlání ale tet když se blížila ta důležitá chvíle se Katarina zdráhala. Bála se že jí bratr srdce nesvěří.

Rychle zahla za roh chodby a vydala se po dřevěných schodech do starého sklepení zámku. Jako jediná část tohodle zámku vydržela i přes bitvu mezi Isgraelem a Nelin a tet to tu zapáchalo ještě víc než dříve. Zatuchlina a plíseň se táhly po každé zdi a kvůli vhku tu nehořely žádné pochodně. Bylo tu také zámecká věznice kam nikdy Katarina nenahlédla jelikož se jí dělalo zle už jen z pachu který vycházel z věznice.

Proběhla znechuceně chodbou a zastavila se před železnými dveřmy z mohutným klepadlem v podobě hlavy lva. Dvakrát zaklepala a vyčkávala. Nikdo jí však neotevíral a tak zaklepala znovu, tentokrát o mnoho silněji. Za malou chvíly už před ní stál Edrian.
"Katarino, tak jsi přece jenom přišla."
Katarina se na bratra příjemně usmála a když se pořádně ujistila že je nikdo nesleduje vešla do místnosti. Místnost byla zahalená v šeru. Na konci místnosti se ukrávali staré kamenné schody které vedly do malé mísnůstky kde bylo ukryto Křišťálové srdce.

Edrian z Katarínou kráčeli po kamennytých schodech a mezitím se potichu bavili:
"Už ses rozhodl komu srdce svěříš?" zeptala se nenápadně Katarina.
"Ještě ne, ale mám pár kandidátů.
"No tak, povídej jsem zvědavá koho si vybral," naléhala už bez obalu Katarina.
"Uvažoval jsem o kapitánovi Mrceleku nebo také že bych to byl já sám. Podle mého nemohu někomu jen tak svěřit tak důležitou věc.
Možná bys to mohl svěřit někomu jinému." namítla nevině Katarina a seskočila s posledního kamenného schodu. Společně došly do místnosti která byla osvětlaná malími olejovími lampami. Uprostřed ničeho stál malí stůl na kterém bylo zabalené v modrém plášti Křišťálové srdce. Edrian ke stolu přistoupil a zamyšleně promluvil.
"Možná bych mněl, ale komu? Nikdo nemůže ochránit srdce tak dobře..." najednou jeho pohled sklouzl na Katarínu.
"Ale ano. Kataríno. Proč mně to přece nenapadlo hned? Diť bys přeci mohla dopravit srdce k Nelin."
Katarina udělala tupí výraz ale uvnitř přímo jásala! Vždiť se jejímu plánu zatím daří. A pokud to takhle půjde dál má vše vyhrané.
"Tak tedy dobrá. Ale nejdříve bychom si mohly dojít na malou snídani, jinak umřu hlady a ty bydeš muset hledat někoho jiného." poškádlila Edriana Katarína.
"To bych nedovolil. Jako král této říše ti nakazuji abys mně tedy na snídani doprovodila!" promluvil hlubokým hlasem Edrian a oba dva se se smíchem dali na cestu do jídelny.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: