!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Tajemství - 3kapitola 2/3

18. listopadu 2012 v 16:37 | ewril |  Tajemství
Ahoj moji drazí:)
Tak jsem po malé pauze přidávám pokráčko 3 kapitokly:) Doufám že se bude líbit a pište koment,jo? Tak zatím
Vaše Ewril

3 kapitola- 2/3

Katarina vyběhla na hradby a rozčíleně se rozhlédla po krajině. Poklidná řeka Wer se klikatila kolem Starého hvozdu až se otočila kolem hradeb a tekla do hradních příkopů. Sluneční paprsky se v ní odrážely a leskly v modrokřišťálové řece. Velké Sněžné hory které se tyčily v dály jako by jim patřil celí svět. Své vrcholy byli zahalené v mracích a tlusté povlaky sněhu na špičkách už nebylo vůbec vidět.

Katarina se ještě jednou pořádně nadechla a naštvaně vydechla. Na krku jí vystupovala žíla a jindy elegantně upravené obočí se mračilo. Poté co s bratrem odešla od Křišťálového srdce aby se spolu s Terien ještě nasnídali a zdělili jí jejich plán se Terien rozčíila. Vůbec se jí nelíbil jejich nápad. Prý by se jí mohlo cestou něco stát. Prý se jí tento plán přímo znechutil a ona nechce aby přišla Katarina o život.

Katarina se pošklebně zamračila. Copak by mněla ona přijít o život? Tentokrát si ale i dupla. Jestli přemluví Terien Edriana aby Křišťálové srdce doparavil Nelin a Awrixelovi někdo jiný příjde o život. Přesto že se tak ukrutně snažila aby se vyplnil její plán, její plán se mezitím však rozpadal.

Naštvaně si odfrkla, když jí něco napadlo. Mohla by se uspořádat porada nejrozumnějších kde by se rozhodlo kdo srdce dopraví Nelin. Přece se nezdá jen kvůli nějaké hloupé Terien! Určitě by udělala to samé na jejím místě, to věděla až moc dobře. Nejen že Edriana milovala ale také nechtěla stratit i svou druhou lásku.

Katarina se hrdě napřímila, upravila si copy a chtěla zamířit pryč z hradep aby se se svým plánem podělila s Terien a bratrem,když vtom... jeden ze strážců kteří držely dozor vykřikl: "PODÍVEJTE!!!"

Katarina se vyděšeně ohlédla a zůstala stát. S otevřenými ústy zírala na muže ze snu který stál na kopci a za ním vystupovalo kolem tisíc zmutovaných zlobrů. Stráže začali křičet rozkazi a pár jich utíkalo do zámku aby upozornilo své druhy nebo krále na nebezpečí. Všichni však ale věděli že už stejně není čas a že jediné co zbívá je tedy bojovat. Rodiny,děti a nemocní se stejně nestihnou zkovat...jedině...

Katarina vytáhla z pochvy metrový vyleštěný meč s rukojetí ukovanou z diamantů a rubínů a zavelila: Rozmístěte se po celé ploše hradeb. Nikde nesmí bít ani jediná škvíra,rozumíte?! Zapalte pochodně a ohraničte tak celé náměstí,dvory,chalupy a domy. Děti,rodiny,nemocné a všechny neschopné ukrijte do staré chodby pod zámek! A ostatní se postavte za pochodně. Udělejte živí plot!" chvíli se odmlčila když spatřila vedle sebe Edriana jak souhlasně kýve. "Udělejte vše co Vám moje sestra poručí! Neopovažujte se jí zdorovat a já půjdu mezitím pomoc Terien a všem kteří musejí do staré chodby pod zámek!" tím se pyšně usmál na Katarinu a zamířil klusem pryč.

"Takže dál! Tet půjdu ven za hradby vyjednávat s tím mužem v kápěji. Nikdo neudělá ani ň bez mého pokynu, ikdyby mně zabili nic nedělejte, závisí na tom život nejen Vás ale i vašeho krále!" rozběhla se a seskočila na schody zkryté na hradbě. Spalšeně utíkala k bráně a modlila se ať její plán vyjde.

Mezitím se na svahu kopce naschromáždilo kolem stovky vlků a hyjen. Katarina otevřela bránu a vydala se přes padací most ke svahu. Muž s armádou stáli jako přimražený a nechápali proč k nim běží mladá elfka. Toho Katarina využila a zvolala: "Pokud jste přišli bojovat, bojujte a klidně nás tady všechny zabijte ale tím se pak nikdy nedovíte kde se ukrývá křišťálové srdce. Věřím že byste ho dokázali najít ale nedokázali byste najít klíč který vede k otevření dalším třím Křišťálovím srdcům! Ano, Křišťálové srdce není pouze jedno a pokud my nevěříte časem byste se to stejně dozvěděly."

Muž se škodolibě pousmál. "To je sice pravda krásná Katarino ale pročpak bychom nemohly bojovat?" Katarina se pousmála. "Ale mohly, klidně mně zabijte jako prví, mně je to jedno ale nikdy se nedozvíte kdo nebo co je ten klíč." Vytasila se s trumfem. Mužova tvář zkameněla rozpačitostí a zařvala: "ZABIJTE JÍ!!!!"

Rozběhl se s vlky a hyjenami pryč směrem k hradbám a nechal Katarinu stát proti tisícovce zlobrů. Katarina se posměšně rozběhla, v pravé ruce třímala rukojeť meče a v levé lahvičku s pepřem. Při rychlém běhu rychle foukla zlobrům pepř do tváří a ty se v okamžiku rozpadly. Zbývalo už pouze kolem stovky zlobrů když došel Katarině pepř. Vyjekla neštěstím a sekla mečem do prvního zlobra který se k ní dostal. Druhému probodla lepku a třetímu usekla hlavu. Máchala mečem ze strany na stranu a masakrovala zbytek zlobrů.

Zatímco Katarína bojovala proti zlobrům, Edrien se tyčil se svými věrnými vojáky za hradbami a zoufala bojoval proti vlkům a hyenám. Když se posledně pouštěl do války, mněl po boku Ellnesu,R´tila,Awrixela,Nelin,Sorgana,Terien a zahynul Isgrael. Tet se však zasmál. Proč byl tak naivní?!proč si k sakru myslel že tím že Isgrael umřel, je konec zla?! je přece jasné že dobro nikdy nebude vládnout... Vždy vládne i zlo a dělají rovnováhu světa. V tomto případě však bylo místo pouze pro jednu stranu. Nasupeně usekl hyeně hlavu a uskočil dál od louže krve.

Nestvůry přelézali přes hradby, nebáli se ani ohně a haldě šípů. Jeho plán se začal rozpadat...
Zamračeně pohlédl na své druhy, mnoho z nich už se utopilo v bazénu své vlastní krve, jiný i přes ukrutná ranění stále bojovali. Jeho pohled sklouzl na Katarínu která zatím vyřídila všechny zlobry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: