!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Prosinec 2012

Oblíbená hudba

29. prosince 2012 v 4:57 | ewril
Ajojanda mojí drazí navštěvníci:D

Ano, založila jsem novou rubriku a to s mojí oblíbenou hudbou:-) Každý měsíc se můžete těšit na tři mé oblíbené kousky ze světa hudby:D Půjde teda většinou o metal a rock;) A tak jsem se rozhodla ještě dnes do této rubriky dát video s písničkou která je moje naprosto nejoblíbenější;)
Doufám že Vás moje nová rubrika alespoň trochu zaujala a budete se těšit na další příspěvky:D
To je prozatím vše,užijte si hezky písničku a písnětě koment;)
Vaš Ewril

Akvárium

28. prosince 2012 v 9:19 | ewril:)

Ahojky!


Dneska jsem s našima navštívili jedno megavelké akvárum akvárium :) To víte, pro mě - mořskýho a zvířecího nadšence - je něco takovýho učiněným rájem. Miluju mořský život... a tak jsem si všechny zvířátka hezky vyfotila :) Některý fotky se fakt povedly, ale jiný ruší odraz světla:-(


Nejvíc hotová jsem ale byla z Kapustňáka!!!! Viděla jsem ho poprvé na vlastní oči a dokonce jsem ho i krmila salátem!!!! Bylo to něco nepopsatelného,božího,famozního,úžastného,bombastického:DDD Byla jsem prostě v ráji:-) Poté mě taky uchvátila jedna chobotnice,což už není novinka;-) Mnozí z Vás už dobře ví že chobotnice=můj velký kamarád:D No dost blafání:D Tady jsou fotečky;)


Má přesladká chobotnice obecná:D
Chobotnice obecná je jedním z nejinteligentnějších bezobratlých živočichů. Žije mezi skalami na mořském dně. Živí se kraby a jinými menšími živočichy, které hledá v dutinách skal, odkud je vytáhne svými osmi rameny. Samice jsou mnohem menší než samci, kladou vajíčka a ochraňují je ve svém doupěti. Vydrží u nich až 6 týdnů do vylíhnutí - v této době nepřijímají potravu! Poté, co se vajíčka vylíhnou, samice chobotnice umírá.

Ona je prostě božííí:D


Ryby jsou přímo famozní hlavně ty barevný:-)

Muréna obecná je pro člověka nebezpečná ryba, která ho může v ohrožení napadnout a bolestivě pokousat. Jsou známy ale i případy, kdy muréna zaútočila bez vyprovokování. Dříve se věřilo, že její zuby jsou jedovaté, ale nověji se uvádí, že jed neobsahují.http://nd06.jxs.cz/214/799/23fd2e2d0c_90593964_o2.jpgHumr:D


http://nd06.jxs.cz/280/012/53f09dc264_90593978_o2.jpg

Humrovití (Nephropidae, někdy Homaridae) je čeleď poměrně velkých mořských korýšů. Dosahují velikosti řádově okolo 20 cm. Mohou být významnou složkou lidské potravy, jejich maso se upravuje vařením ve vodě nebo v páře. V přírodě se vyskytují v pobřežních oblastech, kde obecně žijí samotářským životem ve skrýších pod kameny. Živí se lovem drobné kořisti. Jsou rozšířeni po celém světě. Někteří se dožívají až 100 let.


Velekrab japonský je největší krab na světě:-D
Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách. Kapustňák je opravdu ale opravdu božííí:D Moc se mi líbí, je to fascinující zvíře:D


No není to berudechoucí zvíře?A malá zajímavost o kapustňácích: Kapustňáci spolu s lenochody jsou mezi savci jedinými výjimkami, u kterých není krční páteř tvořena 7 obratli.


Ježík hnědý je velmi podobný ježkovi, ale žije u mořských útesů. Jako obranu používá trny, které může v případě nebezpečí vztyčit (ježík se začne plnit vodou, tím se zvětší jeho objem a začne dostávat podobu ostnaté koule). Jakmile se nafoukne, tak se jeho pohybové vlastnosti velmi zhorší. Takto obrněný ježík hnědý se často zaplete do rybářských sítí. Jeho hřbet, jak již název napovídá, je zbarven dohněda a bříško má žlutou barvu. Ježíkova čelist je vybavena silnými zuby, které lehce spořádají kostry a krunýře.


- korálové rybky:-)
A na závěr ještě jedno foto korálovích rybek:D

čtěte!

25. prosince 2012 v 1:44 | ewril |  novinky
Zdravím vás všechny:-)
Tak jsem se asi už totálně zcvokla a založila si další blog :D Jako bych toho už tak neměla nad hlavu... Ale já si prostě nemůžu pomoct! :D
Je to blogís o pejscích a o mích miláčcích...o zvířatech a hlavně teda o psech:-) Založila jsem ho teprve dneska, takže tam toho ještě moc nemám, ale postupem času budu přidávat jak obrázky tak i články.
No tak to je asi všechno, mno :)))
Vaše Ewril

Změna je život:)))

24. prosince 2012 v 21:42 | ewril
Ahojanda:)
To valíte bulvy jako já co?:D Noví kabátek stránek je sice moc hezký ale postrádám tam trochu temnotu, no já vim jsem děsná:) Tak snad příště:) Jinak kabátek se mi moc líbí tak sna dvám též.
Zatim papa Ewril

VESELÉ VÁNOCE! :))))

24. prosince 2012 v 11:54 | ewril |  novinky

Tak tu máme konečně štědrý den! Juchůůůůůůůů!!!!:D Takže vám všem přeju bohatého Ježíška, spoustu, ale opravdu spoustu krásný dárečků a veselé svátky :) Krásně si ty prázdniny užijte a radujte se :D A samozřejmě vám přeju i šťastný Nový rok a náležitě ho oslavte!
Takže ještě jednou šťastné a veselé:D

Vaše Ewril


Kosmetické značky, které netestují na zvířatech!!:-)

14. prosince 2012 v 16:14 | ewril |  STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
Přehled značek netestujících na zvířátkách:D

Amway
Avon
The Body Shop
Body Time
Chanel
Christian Dior
Clarins of Paris
Clinique Laboratories
Essence
Estée Lauder
Eucerin
Garnier
Lancôme
L'Oréal
Maybelline
Nivea
Oriflame
Revlon
Royal Herbal Ryor
Weleda
Wella

CITÁTY O PŘÁTELSTVÍ

14. prosince 2012 v 15:27 | ewril
Další mé oblíbené citáty, tentokrát o přátelství:)))

Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.
Lev Nikolajevič Tolstoj

Láska se ptá přátelství: "Proč jsi na světě, když existuji já? Protože ty pácháš bolesti a rány, ale já je hojím."
Kramná

Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí.
Catullus

Přítel je, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád. Je to osoba, s kterou se odvažujete být sám sebou.
Crane

S přítelem schopným kritiky po boku můžeš jít rychleji vpřed.
Johann Wolfgang von Goethe

Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.
- Neznámý autor

Skutečné přátelství je jako pevné zdraví; stěží se uvědomujeme jeho hodnotu, dokud o něj nepřijdeme.
Charles Caleb Colton

Malá láska, když není opětována se změní v přátelství, velká v nenávist.
Sergej Davydov

Přátelství a láska potřebují důvěru, tu nejhlubší a nejopravdovější.
Wilhelm Von Humboldt

Nepotřebuji přítele, který kýve na všechno, co řeknu. Můj stín kýve přesněji.
Plútarchos z Chairóneie

Jsem raději zrazen falešným přítelem, než bych zklamal přítele pravého.
André Maurois

Twilingh saga- rezence

11. prosince 2012 v 14:53 | ewril
Zdravím Vás:)
Tak přidávám svou první rezenci k filmu:) Týká se to celé Twilingh ságy. Moc ráda bych se totiž s Vámy podělila o svůj názor a také se dozvěděla co vy na ten můj říkáte;)

Podle mého je Twilingh sága je dobrý film který Vás neomrzí ani po pěti schlídnutí dokola všech dílů:) Přesto mám i film své nevýhody. První díl- Stmívání mě neomrzel ani do teť. zalíbil se mi tam tajemný a drsný Edward, mé sklízně potěšenosti a sympatie dosáhl jak Jacob tak i Jasper a Ematt. Celkově jsem stmívání žrala:)

Druhý díl mě ale neokouzlil spíše pobouřil. Po mé načenosti po prvním díle jsem načenost vyměnila za kritiku. Druhý díl tak zvaný New moon je otřestný! V novém měsíci promiňte ale Edward předvedl jako ůplný idiot a Bella jako největší histerka, která se snaží zabít jen kvůli kopačkám který jí dal kluk. Jacob se ale prodral do první řady a získal si mé sympatie více než samotný Edward a Bella dohromady. Ano, klidně mě za to ukamenujte:D Přesto se mi v New moonu líbilo jedno a to pěkné efekty, adrenalin, akční scény a závěrečný boj v itálii. To je asi jediný dobrý ohlas z New moonu.


Třetí díl tak zvanný zatmění mě také moc neohromil. Edward se mi naprosto zprotivil a chvíle super sexoše ze Stmívání a začátku po dobu pěti minut v New moonu už nejspíš naprosto minuli. Bella se mi nezačala líbit více než v druhém díle ale zato jsem musela zírat jak na Jacoba v druhém díle, tak se mi zalíbil i sympatický kusan Jasper a hodný doktůrek Karlajn:) Ano, tyto tři mě možná navnadily na to abych zkoukla první část Rozbřesku:)

První část Rozbřesku mě příjemně překvapila:) Jelikož po těch hrůzách jsem očekávala další propadák Twilingh ságy musela jsem uznat že Twilingh je opět dobrý film:) Rozbřesk mě fascinoval stejně jako Stmívání a začala jsem kromě super sexoše Jaspera a Jacoba opět nacházet sympatii v Edwardovi:) Také si mé přízně získal svalnatý Ematt a Bella stojící na hromadě skrvených kamarádů:) Líbyl se mi i napínaví konec a já se nemohla dočkat pokračování:D

Nakonec Vám přiblížím můj názor k druhé části Rozbřesku. Rozbřesk byl nedávno a stále je v našich kinech. Já jsem na něm v kině bohužel nebila ale zkoukla jsem ho na zkouknito.cz ;) Vísledek mě ani nepřekvapil. Musím souhlasit s těmi komu se poslední část líbila. Renesmee je skutku roztomilá a Jacob opravdu zamilovaný. Navíc jsem opět viděla svého Jaspera a dokonalé idoli Ematta a Karlajna:) Celí Rozbřesk dohromady a stmívání mě tedy nakonec přesvědčilo že i přes hrůzrostrašné a blijící New moon a Zatmění je celkem dobrá sága, která stojí za zkouknutí (pokud nepočítám 2 a3 díl) :) Rozhodně nepatřím mezi ty křičící a ječící fanynky které Twilingh ságu přímo zbožňují ale Twilingh se mi líbí a mezi propadáky bych ho nezařadila kvůli Rozbřesku a Stmívání.

Tak to je můj názor:) nebudu tady Twilingh ságu rozpitvávat buhví jak dlouho, to mě ani moc nebaví. Můj názor je dost jasný: Twilingh je dobrá sága ale znám i lepší:) Klidně mě ukamenujte a ubombardujte ale já svůj názor nezměním.

Moje hodnocení: 8,5/10

Vaše Ewril

VÍLÝ SVĚT BEZ RŮŽOVÝCH BREJLÍCH NA OČÍCH- JEDNORÁZOVKA

11. prosince 2012 v 3:00 | ewril:) |  Jednorázovky
Ahojky moje zlatí :)
Tak, dneska jsem tu s jednou takovou divnou jednorázovkou. Vznikla z mnoha důvodů... Inspirovala mě k ní hlavně to že všichni dělají ze světa víl ráj, ale mně to zrovna při psaní nějak nemyslelo na ráj ale na pořádnej horor a akčnák:D Snažila jsem se aby to bylo alespoň trochu hezké a Vám se líbilo ale nevim. Doufám ale že alespoň okemntujete:-) Jinak vytvořila jsem takový wall k této jednorázovce:)Brzy ahoj
Vaše Ewril


VÍLÝ SVĚT BEZ RŮŽOVÝCH BREJLÍCH NA OČÍCH

Žánr:fantasy-depresivní
Obsah:Skoro každý si svět víl představuje jako ráj ale co když to ráj není?
.......................

Byla sice neděle avšak studenti víly školy Sirén chodily do školy pouze vybrané dny a to v pondělí a ž středu a poté až v neděly. Po staré kamenné příjezdové cestě která se klikatila kolem hřbitova a nově natřeného kostela šla malá s pečlivě učesanými černými vlasy svázanými do dlouhého copu s velkou černou mašlí. Přes černé šaty mněla starý pletený hnědý svetr a v ruce se jí houpala černá kabelka z lakované kůže. Nejzvláštnější věc na dívce však byla velká jemně namodralá křídla vyrůstající jí ze zad, která se tyčila spod rozepnutých šatů a zadního límce svetru. Křídla byla velká snad několik metrů.
Dívka zabočila na příjezdové cestě za hřbitov a kostel a ocitla se před starou rezavou bránou vedoucí k velké budově ze starých cihel a rozbitých kamenů. Budova byla nejvyší ze všech budov a také nevětší v této vesnici. Lidé o ni ani nevěděli, stejně tak jako o tomto místu. Tato vesnice se ukrývala za starým lesem. Bydlely zde pouze víly, víláci a pár zvířat až už s magickými schopnosti nebo bez nich.

Dívka vstoupila na pozemek staré budovy-školy a zamířila ke vchodu. Staré dřevěné dvoukřídlé dveře už hodně let nenatřené ze kterých už se sloupávala hnědá barva působily velmi pochmurně, stejně tak jako zbytek Oloru. Kromě lesa a malé louky a pole zde nebila žádná příroda. Starý zarostlý park na konci vesnice sice pořád sloužil jako zahrada všech bylinek, hub a rostlin potřebné pro Lektvarní víly avšak ani tam byste nenašly tu slunečnou krásnou zemi víl. O kousek dál pak byly ve stínech dubů a bříz schované malé roubenky a stromové domky ve kterých bydlely víly a víláci. Na velkém náměstí které bylo spíš velký plácek z bláta a poházených větví stál hřbitov, kostel a tahle škola.

Konečně víla došla ke dveřím a vstoupila do školy. Ocitla se ve staré hale která sloužila jako rozcestník do několika chodeb z kamenných cihel osvětlených pouhýma malými svíčkami. Halu pak tvořila pouhá katedrála z drahých kamenů které sloužily jako světlo na celou halu. Víla se vydala po hale k jedné tmavé chodbě. Cestou potkala mnoho víl z jejího ročníku a i pár víláků. Dnes mněla pouze čtyři hodiny a pak i oběd a nakonec ještě odpolední vyučování ale to jí nevadilo. Byla neděle a to mněla první čtryři hodiny v učebně bylinek a rostlin. Jelikož byla Lektvarní víla tento předmět mněla skoro nejvíc a byl u ní nejvíce důležitý.
Spěšně prošla chodbou a ocitla se v malé kruhové místnosti s lustrem ze zlata pověšeným nahoře v kopuly. Kolem ní byly do kruhu mnoho dveří do učeben a sklepení. Zamířila do těch z mramorového obkladu kolem dveří a vstoupila. Ocitla se v učebně lektvarů, bylinek, hub a rostlin. V její nejoblíbenější učebně ze všech. Učebna totiž nebila ani trochu podobná těm v lidském světě. Připomínala spíše skleník a laboratoř v jednom než učebnu. Po obvodu velké rozsáhlé místnosti do všech stran se na pravé straně tyčila velká prosklená okna od podlahy až ke stropu. Na ostatních bílých stěnách pak byly připevněné velké dřevěné truhlíky z nejrůznějšími rostlinami. Do toho všeho bylo na stropě propleténé velké lano které podpíralo mnoho rostlin a stromků které vyrůstaly z velkých kamenných květináčů rozmístěných na zemi. Kolem nebili ani žádné lavice, pouhý jeden dřevěný stůl ve prostřed celé učebny na kterém se hromadila kupa laboratorních potřeb.
Jakmile se porozhlédla po učebně přispěchala k ní jedna z víl. Byla to na krátko ostříhaná víla s jemnými světlímy vlasy. Byla oblečená do dlouhých červených šatů z velkým otvorem na zádech aby se jí nepomačkala jemně červená křídla. Přes ně pak mněla se stejným otvorem na křídla převlíklý červený kožený topík s jemným zdobením u rukávů. V ruce držela zahradní konev a na ramenou se jí houpal malí baťůžek s učebními pomůckami a lektvary.
"Ahoj Lilisen!" pozdravila víla přicházející dívku a zamávala na ní.
"Ahoj Mirid, jsem ráda že tě zase vidím. Nemohla jsem se dočkat až začneme spolu dělat ten nový projekt." Mirid se upřímně usmála. "Já se také těšila.Ale tet mně omluv, musím ještě ke své hrušni." Zamávala Lilisen a odešla dál do místnosti. Lilisen došla k velké hrušni a položila si pod květináč velkou kabelku. Chvíli jen hladila kůru bílými chladnými prsty než zalovila v tažce a vytáhla malou baňku s průhledně bílou tekutinu. Zkušeně si jí prohlédla přes světlo proudící sem okny a poté obsah baňky vylila do květináče. Dokázala perfekně a bezchybně uvařit a namíchat lektvary na zpomalený růst rostlin nebo zpomalený útok nepřítele. Uzdravit nebo otrávit jiného tvora a zařídit růst jabloní avšak nepřišla na způsob jak uzdravit svojí hrušeň ať zkoušela co chtěla. Možná proto si také vzala jako pomocnici na projekt Mirid i když by si jí vzala i tak. Byla to její nejlepší kamarádka. Doošetřila stromek a vrátila se ke dveřím kde už netrpělivě povstávala většina studentů. Po malé chvíli se v místnosti objevila víla ve starším věku. Avšak byla velmi nádherná na její věk. Kolem očí se jí už sice nazbíralo pár vrásek létami zkušeností ale vyřazovala z ní taková dobrota a vážnost s respektem že jí přesto musela Lilisen obdivovat. Modrobílé vlasy mněla stažené do drdolu a z podobných šatů jako mněla Mirid akorát s tím rozdílem že nebili ušité z látky ale ze zelených rostlin. Velká bílá křídla se jí vznešeně tyčila nad hlavou a povýšeným pohledem si měřila své studenty. "Prosím o klid." Řekla velmi tvrdým ale přesto překvapivě tichým hlasem. Všichni studenti okamžitě kolem ní utichly a zaměřily své pohledy na ní. Trvalo dvě hodiny než se studenti mohly vrátit ke svým stromům a začít projekt.

Po skončení školy se Lilisen vracela po příjezdové cestě kolem kostela a hřbitova domů. Jindy poklidná ulice bez větří tet šustěla v plném návalu větru. Do střechy kostela a školy hlasitě bubnovaly kapky deště. Lilisen se pomalím a unaveným tempem ploužila ulicí. Posledních pět hodin bohužel nestrávila ve velké prosklené učebně nýbrž ve starém zatuchlém sklepení schrbená nad lavicí s tunou knih a sešitů týkajících se proti obraně vlkodlaků.
Začalo se nepříjemně stmívat a Lilisen vytušila nebezpečí. Cesta domu jí bude trvat minimálně hodinu pokud…pokud si jí nezkrátí… Pečlivě se ohlédla a zkontrovovala jestli jí někdo nesleduje nebo nepozoruje a rychlím krokem prošla starou ocelovou bránou na hřbitov. Prokličkovala mezi prvními náhrobky když zahlédla naproti sobě schrbenou postavu. Byla oblečená v černém starém plášti. Lilisen se zrychlil tep a zděšeně vykřikla. Obrátila se a rozběhla se směrem pryč ze hřbitova. Jenže záhadná postava byla rychlejší… Mezitím si sundala plášť a Lilisen pod ním spatřila vlkodlaka s červeně krvavými očima bez zornic a dvěma velkými bílými tesáky které se mu nedařilo zkovávat. Byl velký a svalnatý a Lilisen nepochybovala že se blíží její konec. Cítila za sebou teplý dech. Držela už v rukách starou kliku od hřbitovních vrat když v tom po ní vlkodlak chňapl. Jedním uchopením ji zlomil vaz. Lilisen se zatmělo před očima. Zůstala po ní pouhá červeno-rudá skvrna na vratách od hřbitova.
Posuďte tedy samy, jaký je opravdu svět víl bez růžových brýlích na očích?

Rezence mích knížek:D

9. prosince 2012 v 12:13 | ewril

Nazdárek:)

Tak mě ta rezence knih přímo chytla! No jo, mám sice starostí nad hlavu ale mám chuť Vám prostě přiblížit co se u mě v hnihovničce doma ukrývá:-) Jen tak pro zajímavost udělám rezenci jen náhodně třem vybraným knihám, které jsem vylosovala. A musím se přiznat že mít doma 147 a dnes jdu do boxu tak budu mít nejspíš 148 knih je nářez ale co, jsem vášnivá čtenářka fantasy, sci-fi a dokonce mě chytli i tátovy starý detektivky:-) Nejdříve bych Vám chtěla představit knihu která mě uchvátila ne její anotací ale obsahem, tak jak je napsaná. Nádhera, i když je tato kniha pro starší mě to nevadilo a prožívala jsem s hrdiny od začátku až ke samotnému konci. Představuji Vám Černý déšť;)kniha: Černý déšť

autor: Graham Brown

Hlavní postavy: Daniele, Hawkar, Richard...


Národní výzkumní institunt Spojených států se zmocní záhadného artefaktu, krystalu s mayskými hieroglyfy. Pokusy na něm provedené odhalí coby možný zdroj nové energie- čisté, nevyčerpatelné, levné. Na místo nálezu, k troskám chrámu uprostřed divočiny, vyráží výprava vedená mladou vědkyní Danielle Laidlowovou, která si podle instrukcí najme pilota hawkera, bývalého agenta CIA. Ač přísně utajený, neujde projekt multimilionáři Richardu Kaufmanovi, jenž se nehodlá zastavit před ničím, jen aby novou technologii získal pro sebe. K nástrahám amazonského pralesa, kde kromě domorodných kmenů řádí i děsivý tvorové kteří se nedají zníčit, se přidá další těžký soupeř, předmět, který odpočítává čas k 21. prosinci 2012...


Schrnutí:

Postavy: 8/10

Děj: 9/10

Zápletka: 9/10

Ústřední dvojice: 7/10

Láska: 0/10

Napětí: 10/10


CELKOVÉ HODNOCENÍ: 9/10


kniha: Odkaz Stonehenge
autor: Sam Christer

osm dní před letním slunovratem je ve Stonehenge podle pradávných rituálů obětován člověk. Téhož dne se profesor Nathaniel Chase, uznávaný historik a archelog, se na svém honosnéém jihoanglickém sídle zastřelí. Svému synovy Gideovy, s nímž se léta nestýkal, zanechá dopis s podivným zkazem. V otcově starobilé vile, kterou se někdo pokusil vykrást, objeví gideon v tajné místnosti desítky Nathanelovích deníků.

Takže shrnutí:
Postavy: 9/10
Děj: 8/10
Zápletka: 8/10
Ústřední dvojice: 5/10
Láska: 6/10
Napětí: 8/10
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 7/10

kniha: Hraničářův učeň
autor:John Flanagan
Hlavní postavy: Will, Horác, Kasandra, Halt...
1. Rozvaliny Gorlanu
2. Hořící most
3. Ledová Země
4. Nositelé dubového listu
5. Výkupné za Erika
6. Čaroděj na severu
7. Obléhání Mancindawu
8. králové Clonmelu
9. Halt v nebezpečí
Skandijský oberjak Erak podnikne nájezd na pobřeží pouště země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrátí o pomoc Araluenu a Halt a Will se nabídnou že vyplují se Svengalem do aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují mít sebou osobu z královského rodu, a tak princezna Kasandra- nebo Evanlyn, tak jak jí zná Will- přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Gilan a Horác aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše seštice statečně přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde je na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?

Schrnutí:
Postavy: 9/10
Děj: 7/10
Zápletka: 5/10
Ústřední dvojice: 5/10
Láska: 0/10
Napětí: 7/10

CELKOVÉ HODNOCENÍ: 6/10

Toť vše:)
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: