!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Akvárium

28. prosince 2012 v 9:19 | ewril:)

Ahojky!


Dneska jsem s našima navštívili jedno megavelké akvárum akvárium :) To víte, pro mě - mořskýho a zvířecího nadšence - je něco takovýho učiněným rájem. Miluju mořský život... a tak jsem si všechny zvířátka hezky vyfotila :) Některý fotky se fakt povedly, ale jiný ruší odraz světla:-(


Nejvíc hotová jsem ale byla z Kapustňáka!!!! Viděla jsem ho poprvé na vlastní oči a dokonce jsem ho i krmila salátem!!!! Bylo to něco nepopsatelného,božího,famozního,úžastného,bombastického:DDD Byla jsem prostě v ráji:-) Poté mě taky uchvátila jedna chobotnice,což už není novinka;-) Mnozí z Vás už dobře ví že chobotnice=můj velký kamarád:D No dost blafání:D Tady jsou fotečky;)


Má přesladká chobotnice obecná:D
Chobotnice obecná je jedním z nejinteligentnějších bezobratlých živočichů. Žije mezi skalami na mořském dně. Živí se kraby a jinými menšími živočichy, které hledá v dutinách skal, odkud je vytáhne svými osmi rameny. Samice jsou mnohem menší než samci, kladou vajíčka a ochraňují je ve svém doupěti. Vydrží u nich až 6 týdnů do vylíhnutí - v této době nepřijímají potravu! Poté, co se vajíčka vylíhnou, samice chobotnice umírá.

Ona je prostě božííí:D


Ryby jsou přímo famozní hlavně ty barevný:-)

Muréna obecná je pro člověka nebezpečná ryba, která ho může v ohrožení napadnout a bolestivě pokousat. Jsou známy ale i případy, kdy muréna zaútočila bez vyprovokování. Dříve se věřilo, že její zuby jsou jedovaté, ale nověji se uvádí, že jed neobsahují.http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/214/799/23fd2e2d0c_90593964_o2.jpgHumr:D


http://imageproxy.jxs.cz/~nd06/jxs/cz~/280/012/53f09dc264_90593978_o2.jpg

Humrovití (Nephropidae, někdy Homaridae) je čeleď poměrně velkých mořských korýšů. Dosahují velikosti řádově okolo 20 cm. Mohou být významnou složkou lidské potravy, jejich maso se upravuje vařením ve vodě nebo v páře. V přírodě se vyskytují v pobřežních oblastech, kde obecně žijí samotářským životem ve skrýších pod kameny. Živí se lovem drobné kořisti. Jsou rozšířeni po celém světě. Někteří se dožívají až 100 let.


Velekrab japonský je největší krab na světě:-D
Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách. Kapustňák je opravdu ale opravdu božííí:D Moc se mi líbí, je to fascinující zvíře:D


No není to berudechoucí zvíře?A malá zajímavost o kapustňácích: Kapustňáci spolu s lenochody jsou mezi savci jedinými výjimkami, u kterých není krční páteř tvořena 7 obratli.


Ježík hnědý je velmi podobný ježkovi, ale žije u mořských útesů. Jako obranu používá trny, které může v případě nebezpečí vztyčit (ježík se začne plnit vodou, tím se zvětší jeho objem a začne dostávat podobu ostnaté koule). Jakmile se nafoukne, tak se jeho pohybové vlastnosti velmi zhorší. Takto obrněný ježík hnědý se často zaplete do rybářských sítí. Jeho hřbet, jak již název napovídá, je zbarven dohněda a bříško má žlutou barvu. Ježíkova čelist je vybavena silnými zuby, které lehce spořádají kostry a krunýře.


- korálové rybky:-)
A na závěr ještě jedno foto korálovích rybek:D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Japonský dům a rozhovory Japonský dům a rozhovory | Web | 28. prosince 2012 v 9:25 | Reagovat

Jo ta to je užasné, chtěla bych tam taky...

2 coconut-girl-007 coconut-girl-007 | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 9:28 | Reagovat

kouzelné foto

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: