!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Leden 2013

Zase nový blog :D

29. ledna 2013 v 15:39 | ewril |  novinky
Čauky!
Tak jsem tu, abych vám oznámila, že jsem si založila další blog :DD Jo, já vím, prostě si nedám říct. Vím, že to asi nebudu stíhat, ale já jsem prostě neodolala. Buď to stíhat budu nebo ne. Už teď toho mám nad hlavu a k tomu ještě další blog. No, dělám si to sama, že? :D Musím to nějak zvládnout.Ale zatím se to daří:DDDDDD
Ale teď o čem ten můj nový blogís je. Týká se mích nejoblíbenějších knížek:D Budu tam pravidelně házet rezence, obrázky a informace k té knížce ale i budu dělat rezence mích nejoblíbenějších filmů:D Takže snad blog se vám bude páčit,mno;)
No, takže snad se vám tam bude líbit a hlavně nechávejte komenty! Díky moc! ;))

Ikonky

27. ledna 2013 v 14:41 | ewril |  novinky
Chcete podpořit můj blog? Budu moc ráda, když si přidáte na své stránky ikonku s přímým odkazem na ewril13.blog.cz! Můžete si vybrat z následujících možnstí:

Spřátelený blogís Citrusky7!!!!

26. ledna 2013 v 16:19 | ewril |  novinky
Tak tu mám první spřátelené blogísky!! :D

Novinky něco navíc!

24. ledna 2013 v 16:49 | ewril |  novinky
Po menší odmlčce se vám zase ozývám :)

POZOR! POZOR!

20. ledna 2013 v 13:49 | ewril |  novinky
Zdravím Vás moji zlatí návštěvníci...

Upíří romance

15. ledna 2013 v 14:49 | ewril
Tak jsem si říkala když máme ten pěkný vzhledík s Damonkem co sem přihodit i takovou upíří poezku?:-) Tak jsem se na to hnedka vrhla, snad se bude líbit a komentík mi nechte,ju?:P

Popcorn

14. ledna 2013 v 14:39 | ewril |  novinky
Ahojanda:-)
Není to tak dlouho co vyšlo prosincové číslo časopisu Popcorn:)

Mrtvá

14. ledna 2013 v 14:20 | ewril |  Jednorázovky

Dneska ráno jsem se vzbudila a musela jsem napsat jednu jednorázovku. Potřebovala jsem ze sebe dostat všechny emoce a vzniklo z toho tohle. Asi je to dost depresivní a krvavý, ale tím líp, ne? :) Příběh se jmenuje Mrtvá a žánr je fantasy/horror. A o čem vlastně je?


Žánr: Fantasy/ horror


Obsah: Poslechněte si příběh dívky která je už několik let mrtvá!


Rok: 1890-1920(současnost)


Snad se bude líbit! Prosím o komenty.Tip: nádherný song ze seriálu Cold case (Odložené případy), poslouchala jsem ho při psaní, je krásně melancholický.


*

Mrtvá


Pamatovala jsem si jak jsem se zabila. Bylo mi v tu dobu pouhých čtrnáct let, tet kdybych to přepočítala na věky by mi bylo asi tak kolem třiceti let možná že i více. Takže pokud máte kuráž a nebojíte se historek které jsou až přímo horrorově depresivní poslechněte si můj příběh…


Všechno to začalo v zimě 1890 kdy jsem cestovala se svým bratrem Andreem z Anglie do Itálie kde jsme se oba měli setkat z knížetem Vam Alechandrem, krásným přitažlivým mužem pouze o šest let starším než jsem byla já. Jak už to bývalo tradicí otcové a matky domlouvali svým dětem svatby a partnera a mě tento osud neminul. Právě tento mladý kníže byl můj nastávající manžel a já jsem s tím nemohla nic dělat…

***


Temnou krajinou uháněl černý kočár. Byl tažen párem ořů černých jako havraní křídla. Klusali s hlavami hrdě vzpřímenými, uhlové hřívy jim vlály ve větru. Cesta byla rámována děsuplným hvozdem. Koruny vysokých a tmavých smrků se navzájem proplétaly, v lese se snášelo přítmí a klížily se stíny.Vzduch byl tak suchý a hustý až jsem popadla dech a každou chvíli hrozilo že už se nenadechnu. Vyhlížela jsem z okna a nestačila jsem obdivovat tuto tajemnou až hrůzo strašnu krajinu…Jak sem se blížila kpanství Leonardos, příroda začínala být stále divočejší a tajemnější. Byla jsem zvyklá na krásné sluneční louky a paseky, s tím že tady slunce nikdy nesvítí dost na to když vzhlédnete k obloze neosleply mě děsilo stejně tak i to že celí život budu nejvíce trávit v zámku jelikož tu každý den prší…

O rok později…

Už je to rok co jsem se vdala za Alechandra a žiju tu s ním. Nebudu lhát že ty nejkrásnější chvíle s ním jsou už dávno za horami, stejně tak i svatební den a noc který byli ten nejkrásnější den z Alechandrem kromě ještě dvou dalších… Alechandro je sice pozorný vůči mě a snese mi modré z nebe ale to je vše. Pokuď mám říct pravdu že jsem si manželství představovala že se dva lidé budu milovat, spát spolu v posteli, chodit a jezdit spolu na výlety, mít rodinu a oba si budou toho druhého vážit tak jsem si hodně škrtal přes rozpočet. Alechandro je každý den na lovu kromě pátku, soboty a neděle to je od rána až pozdě do noci zavřený ve své pracovně a nikoho nechce vidět ani mě. Nespíme ani zpolu, každý má svoji komnatu na opačném konci hradu a scházíme se pouze na snídaních a málo kdy na obědech. Sice jsem ho milovala ale nevěděla jsem jestli on mě a to mě vadilo, když jsem se ho na to zeptala jenom se zasmál a řekl mi jak jsem hloupá že si vůbec něco takové dokážu namluvit ale já jsem si tím tak jistá nebila. A tak jsem se jednoho dne prostě rozhodla že už takhle nechci žít..

Stulila jsem se do klubíčka. Připadala jsem si jako omámená. Jako prázdná. Zcela prázdná. Celý můj život se zhroutil.

Složila jsem hlavu do dlaní a opět jsem se poddala slzám. Plakala jsem jako ještě nikdy v životě. Ta bolest, smutek, zoufalství byly nesnesitelné... Měla jsem pocit, jako by mi něco drtilo vnitřnosti, jako by do mě někdo neustále bodal.

A věděla jsem, že tohle je konec. A musela jsem to skončit sama. Nesnesla bych, kdyby mě měl zabít smrt nebo někdo chtěla jsem to udělat sama… Byla jsem odhodlaná udělat to.

Už jsem neměla nic...

Neměla jsem co ztratit.

Vstala jsem.

Jako omámená jsem došla k velkému zrcadlu orámovaného v silném dubovém rámu visícím na protější stěně. Bylo tu i špinavé, staré umyvadlo. Pohlédla jsem na svůj odraz. Oči jsem měla oteklé a zarudlé od slz a řasenku rozmazanou. Vlasy mi padaly do tváře, ale bylo mi to jedno. Toužila jsem po jediném. Ukončit to utrpení...

Zhluboka jsem se nadechla a pozvedla paži zaťatou v pěst. A pak jsem uhodila. Zrcadlo se s rachotem roztříštilo a mě se tělem rozlila palčivá bolest. Pořezala jsem si ruku.

Ale nevadilo mi to.

Svezla jsem se na studenou podlahu a nevšímala jsem si krvácejících šrámů. Sebrala jsem největší a nejostřejší střep a zadívala jsem se na něho. Tep se mi zrychlil.Zvedla jsem levou ruku, utrhla jsem rukáv od luxusních šatů na zem a zhluboka se nadechla.

Udělám to.

Dokážu to.

Zvedla jsem střep. Ruka se mi chvěla. Zjistila jsem, že se chvěju celá. Dech se mi zrychlil. Chystala jsem se ukončit svůj ubohý život.

Přiložila jsem střep na kůži zápěstí a zhluboka jsem se nadechla. Srdce mi zběsilo naráželo do hrudi. V uších mi hučelo. Zatlačila jsem a řízla.

Ucítila jsem ostré štípnutí.

Sledovala jsem, jak se mi z přeříznutých žil valí potoky horké, světlé krve. Stékaly mi po zápěstí a ruce, zmáčely mi mé nejkrásnější šaty a šperky na mém zápěstí.A spolu s rudou krví odcházel i můj život. Vyprchával mi z žil pomalu, pozvolna. Ani jsem necítila bolest. Pouze podivný tlak. Karmínová tekutina nepřestávala proudit a mě docházely síly.

Cítila jsem, jak mé tělo slábne. Jak se tep mého srdce zpomaluje. Všechno náhle bylo zpomalené... Všechno bylo rozmazané...

Zaklonila jsem hlavu a opřela ji o vlhkou zeď. Byla mi zima. Špatně se mi dýchalo.

Umírala jsem.

Konečně... blesklo mi hlavou. Odejdu, nevím jestli to bude jemu vadit ale alespoň si může ušetřit peníze za které mi kupoval všechny ty drahé šaty, šperky, knihy, šály a mnoho dalšího…

Již ani nevnímám svůj tep. Ztěžka jsem hnula hlavou a pohlédla na své podřezané žíly. Stále jsem krvácela. Seděla jsem v kaluži čerstvé krve a usmívala jsem se. Tak tohle má být můj konec.

Vyschlo mi v krku. Polkla jsem, ale bylo to jen horší. Ruka už mě bolela... Pálilo to, štípalo a začínala jsem se neovladatelně třást. A cítila jsem, že pomalu ztrácím vědomí. Zvuk mého pomalu bijícího srdce utichal.

A pak jsem vydechla naposled.

Propast

13. ledna 2013 v 14:28 | ewril |  poezie
Ahojík!
Tak jsem napsala básničku. Docela mi to pomohlo zbavit se mé velké debky i když vás varuju předem, není to žádný zázrak. Tahleta je taková... vlastně ani nevím o čem. Posuďte sami. A moc vás prosím komentujte. Moc díky :)
Stojí na kraji propasti zrádné na samotném dně láva se vaří tak nezpoutaná a krásná,
svírá ji strach, vlastní srdce odvrací se.
Rozhodnutí padlo dávno, víc nerozmýšlí se.
°°

Rozhodla se krok udělala a do propasti se zřítila.
Hladina teplé lávy pozřela ji, už nikdy nezpatří svět,
ticho kolem slyší,
již pominul zmatek a trápení
rychlost tepu mizí.
°°

Už nestojí sama smutná na okraji propasti
už neni na světě sama,
přání spnit své se jí pořadilo už nikdy žít nebude.
Do smrti sama se uvrhla.
°°


Novinky

13. ledna 2013 v 13:06 | ewril |  novinky
Ahojec:D
Dnes Vám nesu pár novinek,snad potěší a navnadí;)

Jako první bych Vám chtěla oznámit že povídka Tajemství neni pozastavená ale momentálně nemám čas a ani náladu něco sepsta, snad koncem března začátkem května se do toho znovu vrhnu možná že i dříve,uvidíme:)

Dále mám novinku a to že na vás dne 25.března2013 bude chystat na mém blogu překvápko:D Nejdříve jsem ho plánovala už na konec února ale nemám čas, taže bohužel:(

Dále se chystám opět oživit můj druhý bloček, takže prosím navštěvujte komentujte zatím tam zveřejněné články a během tohoto týdne se tam objeví další dva nové článečky a možná i bonus, pokud se bonus neobjeví tento týden tak určitě ted příští ano;-)

Také chystám další článeček do rubriky Gothic a to o modě. článek se bude týkat mody takže zveřejním své oblečení a některé kosky z internetu, napíšu Vám o mích nejoblíbenějších gothic obchodech a seznámím vás jak se vše nosí:) Doufám že článeček potěší:D

Rozhodně jsem nezapoměla na rubriku Jednorázovky a poezie!!!! I tam se chystám postupem času něco vložit:) Během tohoto týdne tu přibyde nová poezka, jednorázovky zatím bohužel nevím:( Mám dvě rozdělané a nemám dostatek času na jejich dokončení, možná je dopíšu v pátek nebo sobotu takže prosím strpení:)

Moje domácí knihovna se obohatila díky Vánocům o plno nových knížek, zvlášť tu kterou momentálně čtu je opravdu božííí:) Neni bohužel přeložena do češtiny ale i tak je můj velký favorit;)

Doufám že Vás novinky alepoň trochu zaujmuly a už se těšíte alespoň malilinečko na překvápko, protože opravdu bude stát za to;)Mějte se nádherně, užijte si zbytek neděle a přeji samé jedničky ve škole:D
Vaše Ewril
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: