!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Mrtvá

14. ledna 2013 v 14:20 | ewril |  Jednorázovky

Dneska ráno jsem se vzbudila a musela jsem napsat jednu jednorázovku. Potřebovala jsem ze sebe dostat všechny emoce a vzniklo z toho tohle. Asi je to dost depresivní a krvavý, ale tím líp, ne? :) Příběh se jmenuje Mrtvá a žánr je fantasy/horror. A o čem vlastně je?


Žánr: Fantasy/ horror


Obsah: Poslechněte si příběh dívky která je už několik let mrtvá!


Rok: 1890-1920(současnost)


Snad se bude líbit! Prosím o komenty.Tip: nádherný song ze seriálu Cold case (Odložené případy), poslouchala jsem ho při psaní, je krásně melancholický.


*

Mrtvá


Pamatovala jsem si jak jsem se zabila. Bylo mi v tu dobu pouhých čtrnáct let, tet kdybych to přepočítala na věky by mi bylo asi tak kolem třiceti let možná že i více. Takže pokud máte kuráž a nebojíte se historek které jsou až přímo horrorově depresivní poslechněte si můj příběh…


Všechno to začalo v zimě 1890 kdy jsem cestovala se svým bratrem Andreem z Anglie do Itálie kde jsme se oba měli setkat z knížetem Vam Alechandrem, krásným přitažlivým mužem pouze o šest let starším než jsem byla já. Jak už to bývalo tradicí otcové a matky domlouvali svým dětem svatby a partnera a mě tento osud neminul. Právě tento mladý kníže byl můj nastávající manžel a já jsem s tím nemohla nic dělat…

***


Temnou krajinou uháněl černý kočár. Byl tažen párem ořů černých jako havraní křídla. Klusali s hlavami hrdě vzpřímenými, uhlové hřívy jim vlály ve větru. Cesta byla rámována děsuplným hvozdem. Koruny vysokých a tmavých smrků se navzájem proplétaly, v lese se snášelo přítmí a klížily se stíny.Vzduch byl tak suchý a hustý až jsem popadla dech a každou chvíli hrozilo že už se nenadechnu. Vyhlížela jsem z okna a nestačila jsem obdivovat tuto tajemnou až hrůzo strašnu krajinu…Jak sem se blížila kpanství Leonardos, příroda začínala být stále divočejší a tajemnější. Byla jsem zvyklá na krásné sluneční louky a paseky, s tím že tady slunce nikdy nesvítí dost na to když vzhlédnete k obloze neosleply mě děsilo stejně tak i to že celí život budu nejvíce trávit v zámku jelikož tu každý den prší…

O rok později…

Už je to rok co jsem se vdala za Alechandra a žiju tu s ním. Nebudu lhát že ty nejkrásnější chvíle s ním jsou už dávno za horami, stejně tak i svatební den a noc který byli ten nejkrásnější den z Alechandrem kromě ještě dvou dalších… Alechandro je sice pozorný vůči mě a snese mi modré z nebe ale to je vše. Pokuď mám říct pravdu že jsem si manželství představovala že se dva lidé budu milovat, spát spolu v posteli, chodit a jezdit spolu na výlety, mít rodinu a oba si budou toho druhého vážit tak jsem si hodně škrtal přes rozpočet. Alechandro je každý den na lovu kromě pátku, soboty a neděle to je od rána až pozdě do noci zavřený ve své pracovně a nikoho nechce vidět ani mě. Nespíme ani zpolu, každý má svoji komnatu na opačném konci hradu a scházíme se pouze na snídaních a málo kdy na obědech. Sice jsem ho milovala ale nevěděla jsem jestli on mě a to mě vadilo, když jsem se ho na to zeptala jenom se zasmál a řekl mi jak jsem hloupá že si vůbec něco takové dokážu namluvit ale já jsem si tím tak jistá nebila. A tak jsem se jednoho dne prostě rozhodla že už takhle nechci žít..

Stulila jsem se do klubíčka. Připadala jsem si jako omámená. Jako prázdná. Zcela prázdná. Celý můj život se zhroutil.

Složila jsem hlavu do dlaní a opět jsem se poddala slzám. Plakala jsem jako ještě nikdy v životě. Ta bolest, smutek, zoufalství byly nesnesitelné... Měla jsem pocit, jako by mi něco drtilo vnitřnosti, jako by do mě někdo neustále bodal.

A věděla jsem, že tohle je konec. A musela jsem to skončit sama. Nesnesla bych, kdyby mě měl zabít smrt nebo někdo chtěla jsem to udělat sama… Byla jsem odhodlaná udělat to.

Už jsem neměla nic...

Neměla jsem co ztratit.

Vstala jsem.

Jako omámená jsem došla k velkému zrcadlu orámovaného v silném dubovém rámu visícím na protější stěně. Bylo tu i špinavé, staré umyvadlo. Pohlédla jsem na svůj odraz. Oči jsem měla oteklé a zarudlé od slz a řasenku rozmazanou. Vlasy mi padaly do tváře, ale bylo mi to jedno. Toužila jsem po jediném. Ukončit to utrpení...

Zhluboka jsem se nadechla a pozvedla paži zaťatou v pěst. A pak jsem uhodila. Zrcadlo se s rachotem roztříštilo a mě se tělem rozlila palčivá bolest. Pořezala jsem si ruku.

Ale nevadilo mi to.

Svezla jsem se na studenou podlahu a nevšímala jsem si krvácejících šrámů. Sebrala jsem největší a nejostřejší střep a zadívala jsem se na něho. Tep se mi zrychlil.Zvedla jsem levou ruku, utrhla jsem rukáv od luxusních šatů na zem a zhluboka se nadechla.

Udělám to.

Dokážu to.

Zvedla jsem střep. Ruka se mi chvěla. Zjistila jsem, že se chvěju celá. Dech se mi zrychlil. Chystala jsem se ukončit svůj ubohý život.

Přiložila jsem střep na kůži zápěstí a zhluboka jsem se nadechla. Srdce mi zběsilo naráželo do hrudi. V uších mi hučelo. Zatlačila jsem a řízla.

Ucítila jsem ostré štípnutí.

Sledovala jsem, jak se mi z přeříznutých žil valí potoky horké, světlé krve. Stékaly mi po zápěstí a ruce, zmáčely mi mé nejkrásnější šaty a šperky na mém zápěstí.A spolu s rudou krví odcházel i můj život. Vyprchával mi z žil pomalu, pozvolna. Ani jsem necítila bolest. Pouze podivný tlak. Karmínová tekutina nepřestávala proudit a mě docházely síly.

Cítila jsem, jak mé tělo slábne. Jak se tep mého srdce zpomaluje. Všechno náhle bylo zpomalené... Všechno bylo rozmazané...

Zaklonila jsem hlavu a opřela ji o vlhkou zeď. Byla mi zima. Špatně se mi dýchalo.

Umírala jsem.

Konečně... blesklo mi hlavou. Odejdu, nevím jestli to bude jemu vadit ale alespoň si může ušetřit peníze za které mi kupoval všechny ty drahé šaty, šperky, knihy, šály a mnoho dalšího…

Již ani nevnímám svůj tep. Ztěžka jsem hnula hlavou a pohlédla na své podřezané žíly. Stále jsem krvácela. Seděla jsem v kaluži čerstvé krve a usmívala jsem se. Tak tohle má být můj konec.

Vyschlo mi v krku. Polkla jsem, ale bylo to jen horší. Ruka už mě bolela... Pálilo to, štípalo a začínala jsem se neovladatelně třást. A cítila jsem, že pomalu ztrácím vědomí. Zvuk mého pomalu bijícího srdce utichal.

A pak jsem vydechla naposled.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 citruska7 citruska7 | Web | 14. ledna 2013 v 15:00 | Reagovat

Krásná jednorázovka. potřebovalo by to sice víc rozvést, ale to by pak asi musela být kapitolovka. Jako jednorázovka se mi víc líbí, když tam není vysvětleno všechno. Bylo to psáno z pohledu mrtvé dívky, která se pochopitelně nemohla do detailů zaobírat svými problémy, aby se čtenář moc neodpoutal od tamnější atmosféry (kterou jsi mimochodem skvěle popsala) a především  pocity. Hlavně se mi líbila ta scéna na závěr:) Krása,morbitní a prostě hezké:D. Jenjsem valila oči, když jsem četla tuto jednárázovku,moc hezké ale jak už jsem řekla potřebovalo by to více rozvést. Pokud mám dát hodnocení hodnotím 10/10:D i přes malinký ale opravdu malinečký malinkoutký nedostatek ale nic a nikdo není dokonalé že?:)

2 ellnesa/ nelin ellnesa/ nelin | 14. ledna 2013 v 15:04 | Reagovat

No, to se teda ukázala. Nelíbilo se mi to. Vůbec se mi to nelíbilo, Ewril13. Pokud tedy mohu vyjádřit svůj názor a říct opravdu to, co si myslím, řeknu: "Blbost."

Veškerá temnota se může jít picnout a ona je šíleně slabošská, když nedokáže dál žít. Bejt já jí jsem ráda za všechen ten luxus a je mi ten chlápek ukradenej! A ještě víc je slabochem tím, když se zabíjí. To je přeci strašně jednoduché zabít se ale pomyslela jsi že by mohl její bratr nebo její rodina být smutná????!!! Mohla tam být zápletka a vůbec nesouhlasím s citruskou, ano klidně mě ukamenujte ale já svůj názor nezměním je to blbost!

3 selinka524 selinka524 | 14. ledna 2013 v 15:12 | Reagovat

[2]: Tak zaprví! Jsem si vědoma že jsme ve svobodné zemy a máme právo propagovat své názory což je dobře ale vůbec se mi nelíbí tvůj přístup k této jednorázovce! Ewril je skvělá spisovatelka a já její příběhy čtu moc a moc ráda, navíc už v úvodě píše že potřebovala ze sebe vysypat všechny emoce a navíc včera měla silnou depresy, příběh je temnější jak už to u ní bývá a i když toto bylo více temné a morbitní vypsala tam svou dpresi což já bych nedokázala a tet je fajn a nachystala nám další článek nahoře:) Je to jednorázovka ano přiznávám zápletka by mohla být ale to by bylo nekonečné ona má styl někdy psát stručně a někdy ne takže se spokoj s tím co je nebo sem už nechoď...Nechci tě vihánět ale nemá cenu sem chodit když stejně potom budeš naštvaná...Přesto jsem ráda že se nestydíš vyjádřit co si myslíš a jsem ráda za to že jsi přispěla Ewrilce komentář:)

Dále...Z mého poledu už jsem to asi jasně vyjádřla ale znova. Toto se mi moc líbilo a těším se na další, nemůžu se dočkat:DDDD

4 sišq sišq | 14. ledna 2013 v 15:20 | Reagovat

teda, Ewril. já nemám slov...fakt jsem ohromená. tahle jednorázovka se Ti neskutečně moc povedla. dala jsi do ní všechno, a je to vidět. je dobře, že Ti to pomohlo..i když jsi si zvolila mírně morbidní způsob, příště něco méně morbid ano?:P Ale jinak krása,nádhera:)nejvíc se mi na týhle povídce asi líbí smrt té holčiny:) No nic těším se na další:D

5 walinka walinka | 14. ledna 2013 v 15:29 | Reagovat

Jezis, to je nadherny...jsem se uplne sekla, koukam do monitoru a brecim...ja vazne brecim...to se mi jeste nestalo...no ehmmm kdy bude něco nového??:-) Nemůžu se dočkat:D

6 petulekebule:-) petulekebule:-) | 14. ledna 2013 v 15:33 | Reagovat

tak tohle je drsný, ale opravdu krásný:)
Nemám co dodat, napsala jsi prostě přenádheronou povídku!:DDDDDDD

7 Sidriesq Sidriesq | 14. ledna 2013 v 15:33 | Reagovat

SKVĚLÍ!!! Nádhera! Boží! Famozní! nic víc k tomu snad ani nemůžu říct... :)

8 Sidriesq Sidriesq | 14. ledna 2013 v 15:35 | Reagovat

[3]:A ještě! Plně s tebou Selinko524 souhlasím!

9 verča:D verča:D | 14. ledna 2013 v 15:36 | Reagovat

To je neuvěřitelný jak to umíš napsat!:)Hezké:D

10 mikča mikča | 14. ledna 2013 v 15:43 | Reagovat

Dovolte abych se také zapojila! Nejdříve k povídce...No popravdě věřím že bys to zvládla i lépe ale přesto se mi to moc líbilo a ještě teť mám husí kůžu,brrr:) No jinak líbylo se mi také že se to odehrává ve staré době, to je opravdu hezký nápad protože co znám tvé povídky všechny se odehrávají v moderní době:) Jinak myslíš že bys mohla k této jednorázovce nakreslit obrázek??? Protože krásně kreslíš když jsem viděla  co jsi nakreslila sišq musela jsem se divit!!!:)no to je asi vše moc se mi to líbilo..

11 ewril ewril | 14. ledna 2013 v 15:49 | Reagovat

Děkuji moc a moc za nádherné komentáře:) Děkuji moc moc:) Jinak ellneso/nelin možná slabošská byla, je mi to celkem jedno, na každého mohla jako hlavní postava z krátké jednorázovky působit jinak. Svým způsobem slaboch stejně byla i tak jsem si jí představovala od první věty. Přesto já jsem spokojená, dost jsem si touto povídkou ulevila a krásně se vypsala:) Přesto ti děkuji za komentář:)

12 andreapolinka andreapolinka | 14. ledna 2013 v 15:55 | Reagovat

Milá Ewril13,
obvykle Ti komentáře nepíši,zdržuji se jich, ale dnes udělám vyjímku. Na začátek bych Ti chtěla říct, že nejsem žádná kritička, ale kritiku dávám, protože mi záleží na umu osoby, které ji poskytuji.
Jednorázovka má skvělý námět. Ale horší je to už s tím obsahem a celkovím hodnocením...Podle všech komentářů jsem si jista že dokážeš psát lépe takže na tuto povídku neberu ohledy že si měla silnou depresi a potřebovala ses vypsat...Nápad je sice hezký ale to je asi tak vše. Celkové hodnocení 9/10. Doufám že jsem tě tím neurazila jen propaguji svůj názor:) Užij si zbytek dne.

13 Nico Nico | 14. ledna 2013 v 16:34 | Reagovat

Tak toto je bezpochyby jedno z nejpovedenějších krátkých dílek, co jsem zatím četla na tvích stránkách!
Velice se mi líbil nádech a popis, vyjádření pocitů, přesto bych si dala pozor, aby to nebyla takzvaná emoční šleha a lidé, co to čtou byli schopni pokračovat a dýchat u toho,aniž by jim na hrudníku seděl takový tlak, jaký jsi pravděpodobně cítila, když jsi to psala.

Nejvíce se mi však líbil konec opravdu jsem mislela že sebou šlehnu fakt horor a morbitní, depresivní ale tím více mě to přitahovalo číst dál:D

přesto bych ti radila abys psala i jiné žánry jelikož ne mnoho lidí má tyto žánry rádo a ne všechny to přitahuje naopak spíše odrazuje. Nechci se tě dotknout ale pokud chceš mít mméně negativních komentářů zaměř se na to. Toto je jen rada a budu ráda když mi odpovíš. Když už jsme u toho hodnocení také se připojím :10/10 ale příště by to už nemuselo být...Měj se hezky a těším se na další počtěníčko...:)

14 kleopika kleopika | 14. ledna 2013 v 16:42 | Reagovat

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

15 kleopika kleopika | 14. ledna 2013 v 16:43 | Reagovat

Ještě jednou:super:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

16 Péťa Péťa | 14. ledna 2013 v 16:43 | Reagovat

SUPER!!!!!

17 elandora elandora | 14. ledna 2013 v 16:45 | Reagovat

Souhlasím stěmi komu se tvá povídka líbí:) Mě osobně se líbila moc a těším se na další, doufám že bude co nejdříve.

18 Kasandra Kasandra | 14. ledna 2013 v 16:46 | Reagovat

wow, tak tato povídka se ti dost povedla! :):):) sice krátké mohlo by být delší ale hezké:)

19 fandolly fandolly | 14. ledna 2013 v 18:01 | Reagovat

Tak jak čtu nestačím se divit...musím říct že jsem četla i lepší jednorázovky ale tahle je přímo úchvatná! Moc se mi líbí ten nápad- originální opravdu hezké:)Navíc místo a doba odehrávání nádhera nevím co ještě dodat snad jen že tě obdivuji:D

[18]:Na plné čáře souhlasím

[17]: souhlasím

Tato jednorázovka je opravdu nádherná a vřele ji doporučím kamarádkám:) také  bych ti chtěla nabídnout že až si udělám blog spřátelení:)těším se na další článečky, povídky, poezie atd.;)

20 selen4 selen4 | 14. ledna 2013 v 18:12 | Reagovat

Rychle rychle!!! potřebuji další jednorázovku jinak to nepřežiju!!!!

21 selen4 selen4 | 14. ledna 2013 v 18:13 | Reagovat

ještě dotaz;) kdy bude zase nová jednorázovka? Mohla by bít ještě tento týden?????

22 citruska7 citruska7 | Web | 14. ledna 2013 v 18:54 | Reagovat

Ano, kdy bude další jednorázovka,hmmm???? Rychle jinak půjdeme zkandovat!:) Ne to byl vtip ale já už se nemůžu dočkat;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: