!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Ledové oči

28. května 2013 v 18:55 | ewril |  Rezence knih
Název: Ledové oči
Originální název: Kalte agun
Autor: Katrin Stehle
Počet stran: 155
Nakladatelství: Fragment
Hodnocení: 10/10
Pečlivě zvaž, komu věnuješ svou důvěru. Mohl by to být nesprávný člověk...

Noc v Berlíně. Školní výlet považuje Kira za skvělý nápad až do chvíle, kdy zabloudí. V cizím městě si připadá ztracená a zoufalá. Z ničeho nic se však odněkud vynoří mladý muž, který jí pomůže. Gunnar je pro Kiru záhadou, je jako její spřízněná duše, se kterou se nechce rozloučit. Zůstávají v kontaktu a píší si e-maily. Každý však skrývá nějaké to tajemství, někdo malé a druhý temné a děsivé... Příběh, který začal tak romanticky, se mění v noční můru. Zvládne se Kira zbavit nebezpečí, které jí hrozí?

Nebezpečný krvavý krimi román, který se Vám zapíše do duše. I po dočtení budete dlouho myslet na to, jak to dopadne? Můžete se s tím trápit i věky ale pravda je taková že už pokračování nepřijde.. Kniha mě uchvátila a po pravdě ještě tet se klepu strachy. Příběh který tak začínal nevině a romanticky, příběh který se jevil jako román na dobrou noc se vyvinul v kravou krimi kde hraje roli láska a psychologie.

Nikdy bych neřekla že mě takováhle kniha pohltí ale pohltila. Pro mě se stalo dost silním šálkem kafe a nepochybuji o tom že tento románek už krimi příběh u mě nepřekoná. Styl psaní a lehké vyprávění hlavní hrdinky Kiry je okouzlující a poutající, nikdy bych neřekla že mě příběh prostě takto vykolejí…je to nádherný strhující román.


Pokud se jedná o postavy hlavní je Kira, která celí příběh prožívá. Dále je její kamrádka Beke a její přítel Dirk a muž který zachrání Kiru když jí nechají na výletě v Berlíně její kamarádky a utečou jí. Nedůvěřiví muž jehož vůně je po citronech, s oči zelenými jako rostliny a má vše společné se samotnou Kirou. Jenže může mít i spřízněná duše vše společné to s tím druhým, může o něm vše vědět i když jsi mu to nikdy neřekl? A co hůře, Kira si připadá jako v sedmém nebi a jejímu novému kamarádovi Gunarovy dává nejen telefoní číslo ale i e-mailovou adresu. Po zvláštní noci v parku a setkáním se s tajemným Gunarem se Kira vrací zpět domu z Berlína. Z Gunarem si je pořád v kontaktu, deně si píší a telefonují, posílají si zprávy. Jenže něco tu nehraje. Jak ví Gunar kde Kira bydlí, kam chodí do školy, když mu to neřekla, jak se za ní dostal až z Berlína a kdo je samotný Gunnar? Proč je Beke k němu tak nedůvěřivá? Kira se tedy nakonec rozhodne, své kamarádce nedůvěřovat a nechat jí samotnou, ona nechápe její spřízněnou duši pouze ON-Gunar jí zná…A tak se s ním stýkává čím dál více, jenže když Beke zjistí že se jedná o psychicky špatného chlapce, který utekl z domova a v dětství tu bydlel a zabíjel zvěř, Kira jí nevěří. Po tom co Kiru Gunnar unese a omámí drogami se pouští Kira, která zjistila hořkou pravdu na ne vyžádaný výlet. Samotný Gunar není Gunar ale Maxmilián, pomatený chlapec který touží po jediném a to Kiře, uvažující o posmrtném životě s takovou zálibou a už několikrát skončený v nemocnici kvůli otravě či nepodařené sebevraždě. Ani jeho oči nejsou opravdové…zelené jako mají být ale kontaktní očky…doopravdy jsou modré temné a ledové…to on ji špehoval, naboural se do jejího počítače, rozbil jí mobil, oklamal její matku a všechny kolem sebe. Prchající s Kirou přes Rakoskou i Německo, ujíždějící směrem do Řecka kde chce po Kiře aby změnila svou identitu a provdala se za něho i přes to že jí je pouze patnáct…

Příběh byl opravdu…nádherný, já osobně jsem si ho užila, moc se mi líbil a obzvlášť konec…

Příběh který Vám změní váš život a začnete se nejen strachovat o své bezpečí ale i o to že si nesmíme důvěřovat každému a rozhodně ne tomu neznámému. Příběh který je na tolik strhující a omámený jako lék a silný a strhující po kterém nebude moci se odtrhnout, silnější než samotné drogy. Příběh tak barvitě vykreslován a poutavě napsán až budete nechápat jak někdo může něco takovéto napsat a co více, jak někdo dokonale umí zábavně ukázat lidem tvrdou pravdu kterou mnozí z nás nechtějí mnohdy vědět.


Tohle je příběh který se možná bude zdát děsivý ale zato je pravdivý a ukazuje na to že i nám se toto může přihodit.


Pro mě je to kniha dokonalá a i když možná mnozí z Vás nebudou se mnou souhlasit, já osobně jsem s knihou spokojená a nemám jí co vytknout. Číst jí bylo pro mě požitkem, radostí, uvolněním ale i jsem nabila nově nabité vědomosti. Protože jsem si uvědomila že tato kniha je ledově pravdivá…


Já dávám plný počet bodů a budu se těšit na další knihy a romány od této mistrovské spisovatelky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 citruska7 citruska7 | Web | 28. května 2013 v 18:59 | Reagovat

panejo! to je mega rezence!:D já nestačím valit oči!
Moc se ti to povedlo, krásně napsané a možná že si knížku koupím, vypadá zajímavě!:)

2 deedinga deedinga | Web | 28. května 2013 v 19:00 | Reagovat

kdybych já psala takovouhle rezenci tak jí píšu sto let:D Ale moc se ti to povedlo, knížka opravdu vypadá zajímavě i když já na ty krimi moc nejsem,no:D Ale možná že si ji taky koupím, uvidíme a ještě jednou moooc velká pochvala!;)

3 ewril ewril | 28. května 2013 v 19:01 | Reagovat

holky moc děkuji;)
Jinak určitě si kupte, vřele doporučuju!!!!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: