!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Ahoj z nebe

27. července 2013 v 18:13 | ewril |  Rezence knih

Název: Ahoj z nebe
Autor: Laurie Frankel
Počet stran: 302
Hodnocení: 12/10


Sam Elling vymyslí algoritmus, s jehož pomocí vám počítač naprosto neomylně najde vhodného partnera. Mysleli byste, že se za to dočká mimořádné prémie? Kdepak! Sam za to dostane výpověď - ukáže se totiž, že jeho program je tak geniální, že páry, které se díky němu seznámili, se nerozcházejí - a firma tak přichází o klienty."…já je budu uchovávat se své dokonalé paměti. Budu na tebe tady čekat."

Sam se díky svému programu seznámí s Meredith a když jeho milované zemře babička, s níž se nestačila rozloučit, vymyslí pro ni algoritmus, s jehož pomocí může s babičkou dál chatovat, e-mailovat skypovat… Ukazuje se, že jeho nový program je zlatý důl… Přinese však vítězství nad smrtí lidem opravdu štěstí?

Strhující příběh o hloubce lidských citů, o přátelství a lásce, ale i o smutku, loučení a naději.


Tato kniha mě uchvátila. Nikdy jsem u knihy tolik nebrečela a nenasmála se zároveň. Je to něco úžasného, kniha která se Vám zapíše do srdce a už v něm zůstane-na věky. Nevím, jak přesně popsat všechny své pocity z Hvězd musím říct, že jsem ještě téměř nikdy nebrečela jako při četbě této knihy. Slzy netekly totiž jen na konci, slzy se valily skoro pořád, bylo to k nezastavení, srdcervoucí a bylo to krásné. Najdou se i tací jedinci, kteří u této knížky nebrečeli vůbec, ale moje citlivá povaha tomu nedokázala zabránit. Na začátku jsem si říkala, když teď brečím, co budu dělat na konci? A na konci to bylo ještě horší. Konec mě totálně překvapil a ohromil, nevěděla jsem co si mám myslet, prostě to byl šok. Nikdy bych nečekala že Meredit zemře, že to bude náhoda a nepůjde tomu zabránit. Já, nevím jak mám své pocity s celé knihy ani vyjádřit…


Postavy, byli na tolik reálné a prosté že ani nešli si znechutit. Hlavní postava je jasně Sam a pak Meredit, babička Meredith, lidé kteří chodí do salonku, Dach, Penny a mnohem dalších postav které ani nemůžu jmenovat. Je to zvláštní, nikdy jsem takovouhle knihu nečetla, něco tak smutného a depresivního při čemž prožíváte silné proudy emocí. Pořád netuším jestli tu knihu psychicky zvládnu, je to dost silné kafe emocí ale je to něco ohromného, něco co jen tak si nepřečtete.


"Odloučením srdce šílí…"


Laurie Frankelová vytvořila v knize komunitu lidí, do které jsem chtěla patřit i já, svým způsobem jsem se několikrát sama zasnila a přála si být členkou podobného klubu, jakým byl Salon Styx. Všichni si pomáhali, všichni si vycházeli vstříc, nic nebyl problém, všechno šlo, pro všechno existoval důvod, proč by to mělo jít. Salon Styx se stal jakýmsi útočištěm, místem, kde lidi i po smrti svých blízkých prožívali radost, ale i smutek, mladí, staří, všichni zde nacházeli jedno společné, empatii a pochopení. V knize jsem tak objevila naprosto všechno, co dnešní civilizaci víceméně chybí.


"... od toho okamžiku, kdy první lidská bytost ztratila jinou, se nenarodil nikdo, koho bych mohl milovat tak, jako tebe."

Vlastně ani nevím, co bych Vám měla o knize napsat. Protože ten kdo ji nepřečte, kdo nezjistí a neokusí kouzlo této knihy, mě nepochopí. Nepochopí mou recenzi a bude kroutit pouze hlavou, takže, snad jen mi zbývá doporučit knihu která končí na tolik otevřeně až to s Vámi ještě více sekne.

Užívejte si život, užívejte si každý den, život jde dál, vždicky je na konci tunelo světlo pro které je třeba žít a postupovat dál. Já jdu dál, jdu do toho s Vámi! Nevzdávejte se a přečtěte si knihu o něčem co Vám dá do života smyls.
"Nemůžu na to ani pomyslet. Možná proto, že je to tak bolestné. Možná proto, že je to mimo mou sféru zkušeností. Ale vím, že je to pravda."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 citruska7 citruska7 | 27. července 2013 v 18:25 | Reagovat

Krásná recenze. Pokud tuhle knihu někde uvidím, určitě si ji půjčím, popřípadě i koupím :)

2 lina lina | 27. července 2013 v 18:27 | Reagovat

Celé to BUM kolem této knížky šlo tak nějak kolem mě, ale teď musím říci, že jsi mě na knížku docela hodně nalákala=D No, nebudu psát slohy ty už jsem ti napsala u POS recenze=D Jinak super recenze:)))

3 Péťa Péťa | 27. července 2013 v 18:28 | Reagovat

krásná recenze... ta kniha mě zaujala, i když nemám zrovna moc v lásce knihy vyhrazené jen psichologii a vědě.knihu si možná někde seženu...:)

4 Ewril Ewril | Web | 27. července 2013 v 18:40 | Reagovat

[3]: Psichologii a vědě?! Ne, je to o lásce, technologii,smrti,emocích a o mnohem mnohem více věcí. Když jsem psala že to mnozí nepochopí když knihu nečetli počítala jsem s takovímto komentářem. Takže nejlíp to pochopíš když si knihu přečteš=D

5 Péťa Péťa | 27. července 2013 v 19:24 | Reagovat

[4]: dobře:) Kouknu se po knikpuctví:)))

6 Marcipán Marcipán | 19. srpna 2014 v 20:22 | Reagovat

Ahojky, pěkná recenze. Dneska jsme s mamkou byli nakupovat knížky a viděla jsem ji v levných knihách asi za 50 Kč. Ještě, že jsem si ji nekoupila, protože to bych brečela snad ještě víc. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: