!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Padesát odstínů šedi

25. července 2013 v 9:22 | ewril |  Rezence knih

Název: Padesát odstínů šedi
Originální název:Fifty shades of Grey (v originále je Grey myšleno Christianovo jméno)
Autor: E.L.James
Nakladatelství: XYZ
Hodnocení: 1,5/10
Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé).
EDIT: Podívejte se na moje oficální stránky!:)


Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit.

Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.

Kniha se stala v podstatě kultem. Knihkupectví, ještě než přišly první české výtisky, už doobjednávala další. Proč všechno to? Je kniha opravdu tak originální? Tak úžasně napsaná? Kde je to kouzlo, která ovládá všechny ženy... a nejen je?

Kniha je vyprávěna Aninou ich-formou. Mladá lehce naivní, naprosto nezkušená studentka anglické literatury bez jakýchkoliv vlastních prostředků. Má hnědé vlasy, modré oči, ničím zvlášť nevyniká, nepřipadá si dobře ve společnosti a většinu doby je v podstatě neviditelná. Ano, tak do tohohle schématu osobnosti se dokáže vžít 99% žen na světě. To mě má jako ohromit?!

Aby tahle kniha byla trilogií je zbytečné. Jedná se o tahání peněz z lidí (což funguje) a ze 606 stránek je nejméně polovina slátanina a o ničem a blá, blá,blá, která se postupně začne opakovat - dokud Vás nepřestane bavit.

Dlouho mi trvalo, než jsem se přes knihu dostala, četla jsem ji dlouho a mám na to oprávnění - jelikož tato "kniha" je taká nesmyslná slátanina, že si od toho člověk potřebuje odpočinout. Promiňte ale to už je nadějnější nějaká romance z antikvariátu! Kniha, od které jsem něco čekala, a nedostala naprosto nic, mě zklamala, ale věřím, že si najde nějaké čtenáře kterým se bude líbit. Jedno ale nepochopím, co na té knize tolik lidí má?

A moje hodnocení, obálku hodnotím jedním bodem. Celkovou knihu, text, děj, anotaci půl bodem a jsem toho názoru že touto knihou jen tady marním rozpitváváním svůj čas. Takže to utnu.


Knihu zakoupíte tady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ulord58! ulord58! | 25. července 2013 v 9:25 | Reagovat

Musím jen souhlasit, možná to bude u nás věkem ale spíše bych sázela na to že je to rpostě slátanina:)

2 Sidriesq Sidriesq | 25. července 2013 v 9:27 | Reagovat

Hmmm.Tak popravdě? Mě se kniha líbila ale pokud vezmeme Ewrilčin věk v potas (nevím kolik je tobě ulord) tak je jasné že kniha pro ní není. Musím se ale přiklonit na její stranu, možná to bude tím žekaždý má také jiný vkus.

3 petulekebule:-) petulekebule:-) | 25. července 2013 v 9:30 | Reagovat

Je mi podstatně víc než 14, četla jsem jmenuji se X, Pod vlivem úplňku a padesát odstínů šedi a jednom jsem zjistila. "Všechny autorku tam cpou sex. Jasně je to v dnešní době všude ale to mi na originalitě té knihy nepřidá, spíše ubere. Je to důkazem toho jak je kniha doopravdy laciná." Tyto slova recituji od Ewril13 a doufám že ti nebude vadit. je to totiž parvda:)

4 ulord58! ulord58! | 25. července 2013 v 9:31 | Reagovat

[3]: musím s tebou souhlasit nebo spíše s ewril=-D

5 sisinka sisinka | 25. července 2013 v 9:31 | Reagovat

mě se kniha líbila:)

6 andreapolinka andreapolinka | 25. července 2013 v 9:40 | Reagovat

Odstíny nebily špatná kniha přesto, nejsem si jistá, jak to mám přesně vystihnout. Zaslechla jsem na ni spousty chvály i kritiky, ale je fakt, že si musí udělat názor každý sám. Nemohu říct, že se to nedalo číst, že by to byl brak - to bych nebyla férová. Ale že bych byla tak unešená, že se od toho nedokážu odpoutat, to taky říct nemůžu. Příběh je zajímavý a myslím si, že nabere obrátky až v dalších dílech.
Přesto si nemyslím že je to něco extra, bylo to příjemné odpočinkové čtení ale proč je z toho bestceler mi zůstává záhadou.

7 gesinka gesinka | 25. července 2013 v 18:16 | Reagovat

měla jsem v plánu si knihu koupit ale myslím že si ji už nekoupím. Popravdě jsem už četla si pět recenzí před tou tvojí na 50 odstínů a ani jedna nebila doporučující. tvá recence je moc povedená a mě se líbí, smutné na ní ale je že je parvdivá o tom jaký je ta kniha blábol.

8 hol%3;) hol%3;) | 26. července 2013 v 21:33 | Reagovat

zajímavé, popravdě mě se odstíny poměrne líbily ale také nechápu co na tom všichni vidí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: