!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

3. kapitola - Pomsta ze záhrobí I/II

19. srpna 2013 v 16:44 | ewril |  Pomsta ze záhrobí
Zdravím Vás!
Vím, že v poslední doě toho tady moc nepřibilo a povídek už vůbec ne. Proto bych to chtěla trochu napravit. V počítači jsem našla napsanou kapitolu k Pomstě a tak Vám sem ji vkládám:) Vím že je to delší doba, co tu byla kapitola naposled, takže kdo už by nevěděl o co jde... může si předešlou kapču připomenout ZDE.


3.kapitola


Silvie zajela na parkoviště střední školy a zaparkovala vedle nablýskané mazdy. Vyndala klíčky ze zapalování a vydala se vstříct novému školnímu dni.

****

Matt klouzal pohledem po parkovišti. Kde k sakru může ten Mark bejt? Rozčiloval se. Jasně si domluvili schůzky fotabalovýho klubu na včerejšek, nepřišel a dneska? Matt naštvaně kopl do plechovky od limonády která hlučně odletěla o kus dál.


Chystal se odejít když spatřil Silvii. Hnědé vlasy mněla stažené do culíku. Černé upnuté džíny s korzetem se leskly na sluníčku a černá kožená bunda s ostny napovídala že nebude mezi spolkem bárbín vítaná. Kousl se do rtu. Pocítil k ní silné pouto ale i opatrnost. Včera se nejevila jako dvakrát příjemná dívka i když to on také ne, jako příjemný kluk. Odkašlal si a z myšlenkou že prostě má zkaženej den se chystal odejít. Když v tom zaslechl volat svoje jméno. Prudce se otočil na parkoviště od kuť přicházela Silvie. "Matte?!" volala jemně a na tváři si jí pohrával jemný úšklebek. Zaváhal nevěděl co má udělat. Rozhodl se zůstat na místě.


Silvie k němu došla a usmála se. "Nazdar." Zamlaskala a zakřenila se. "Ahoj." Usmál se Matt. Jeho domněnka že Silvie mněla pouze včera špatný den se začala potvrzovat. "Hele fotbalisto, je mi líto ten včerejšek, dost mně to mrzí." Řekla upřímně Silvie, doopravdy se ale omlouvala za to co provedla Markovy i když jak to mněl Matt vědět? Ať je v blažené nevědomosti. "No nic se neděje, ale co mi to vynahradit?" zasmál se Matt. Silvie svraštila čelo. Proč ne? Koneckonců je tady aby zjistila něco o něm a našla ty kteří jí zničili život. Pomsta bude sladká. Usmála se. "proč ne? Co třeba u tebe doma, pizza a sodovka?" usmála se a Matt na ní vykulil oči. Tohle nečekal. "Fajn, budu se těšit. Přijdeš po škole?" usmál se a prohrábl si blonďaté vlasy. "Jasně." Mrkla na něho Silvie a nechala ho na chodníku u parkoviště.


Z poza rohu se vynořil Denis. "Takže rande?" zasmál se a poplácal Matta po rameni. "Houbi, omluva za včerejší den." Zakabonil se Matt. "jasně, chápu…" křenil se provokativně Denis. Matt by ho nejradši zabil. "Neviděl jsi Marka?" zamumlal. "Hmmm, ne!" zaskočeně se zatvářil Denis. "Myslel jsem že je někde s Werné a Tobbym. Nebo s Davidem…" pokrčil rameny Denis. "jo jenže nebil na fotbale, Werné se zlobila kvůli tomu že si domluvili rande a on ani nenapsal textovku, Tobby byl celý den na hokeji a ty jsi byl semnou na fotbale. Nebere mi telefon a jeho matka říká že se nevrátil včera domů." Matt se otřásl. "Co když se mu něco stalo?" Denis se usmál. "neboj Mark je Mark, ten se nenechá zabít ani od grizliho!" zasmál se a Matt se na něho vděčně usmál. "A teď si pospěš, máme chemii." Usmál se Denis a Matt se za ním vydal do školy

****

Prošli chodbou školy a zastavily se u skříňky Tobbyho. Postával tam a hlasitě se smál vtipu který mu vyprávěla vysoká blondýna z klubu dívek Krásky. Matt se zakřenil a ze zadu dloubl Tobbyho mezi lopatky. Ten vyskočil a Denis se zachechtal. Dívka vykulila oči a pak zamumlala něco jako ahoj zítra a odplula daleko od nich.

"To jste tomu daly!" zakabonil se Tobby.

"My? Mněl jsi se vidět. Vyskočil jsi snad až ke stropu!" křenil se Matt. "Ha,ha." Odfrkl si Tobby. "Co to bylo za hezkou blondýnku?" napnul svaly Denis a povytáhl levý bočí. "Co je ti do toho?" ušklíbl se Tobby. "Už jsi slyšel že má Matt schůzku s tou novou?" zakřenil se Denis. "Hmmh, pánové, já jsem pořád tady!" ušklíbl se Matt a Denis se usmál. "To já vím brácho ale stejně…"Stejně, proto jsme za ním nešly, ne?" prohlásil ledově Matt a Denis vážně přikývl, Matt mněl pravdu. "Tobby, neviděl jsi včera Marka?" "Marka? Já myslel že byl s Váma na fotbale nebo se ségrou." Zamumlal nechápavě Tobby a Denis se zatvářil nevěřícně. "Takže nikdo o něm nic neví, doma nebil, nám nic neřekl, s námi nebil a navíc dočista mizel." Denis kroutil nevěřícně hlavou.


"To se mi nelíbí, mněli bychom jít na policii." Navrhl Tobby. "Na policii?!" zasmál se Denis. "Možná má Tob pravdu Denisi." Ozval se zvučně Matt. "tak fajn, mi po škole zajdeme pro Werné a pojedeme na polici a ty se k nám po schůzce se Silvii přidáš, ano?" usmál se Denis. "Platí." Zamumlal Matt a všichni tři se společně vydali do učebny chemie.


Matt si sedl za Silvii, která něco horlivě ťukala do mobilu a nevnímala svět kolem sebe. Tobby s Denisem si za sebe naproti něho přes uličku a Werné na ně spiklenecky mrkla z první lavice u katedrály. David seděl o po dál a na tváři měl výraz typu: "Já taky nevím kde by mohl Marek být."

Zazvonilo a do učebny se vrhl zpocený a rozcuchaný učitel chemie. Zamumlal něco ve smyslu sedněte si a začal na tabuli pečlivě vypisovat dnešní látku učiva.

****

Po obědě nasedl Matt do svého červeného ferary a rozhodl se vyrazit domů. Projel kolem parkoviště, zamával kamarádům, kteří se soukaly do Tobbyho malého kombíku a vyrážely na policii. Ty mu vesele zamávaly a on ujížděl po nově vyasfaltované dálnici kolem lesa na kraj města.

Dojel k velké bílé vily, s velkou zahradou ve předu a ovocným sadem v zadu za vilou. Projel bránou a zaparkoval auto do garáže. Vyšel z garáže a otevřel vchodové dveře. Vešel do velké rozlehlé místnosti ve které se nacházel obývací pokoj. Bratr Wiliem seděl s plechovkou piva v gauči. "Zdar bráško." Ušklíbl se když spatřil Matta. "Pivo?" "Jo." Přitakal Matt a vzal si od bratra plechovku z pivem. "Tak co na vysoký, druhej den?" usmál se Matt a podíval se na svého bratra. Byl o čtyři roky starší ale vzrůstem o něco menší a méně svalnatý, blonďaté vlasy neměl jako Matt až k límci ale pečlivě ostříhané. Jemné čokoládové oči a velký ostrý noc. "Docela dobrý, co ty a holky?" ušklíbl se Wiliem. "Docela dobrý a když mluvíš o holkách jedna dneska k nám přijde." Ušklíbl se Matt a lokl si piva. "Doopravdy? To jsi dobrej balič." Zasmál se bratr. "Nejsem, je to omluva za včerejší hrubé chování, dáme si u mě v pokoji pizzu a sodovku, na něco kouknem v bedně a ona zase odejde." Hájil se Matt. "Jasně, jenom omluva." Křenil se Wiliem. "Co proti mně máš?!" smál se Matt. "Vůůůůbce nic." Protáhl směšně Wiliem.


U dveří zazvonil zvonek. "Jdu otevřít Matte." Usmál se a otevřel dveře. Zkameněl. Naproti němu stála Silvie. Ta Silvie…ta kterou znal…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 deedinga deedinga | Web | 19. srpna 2013 v 16:46 | Reagovat

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.....to je něco příšernýho, stupidního, vážně k naštvání!!!!....takhle čtu, čtu, čtu....ani nic jinýho nevnímám, hlavu asi 10 cenťáků od monitoru a najednou co????...KONEC!!!!
Mě ani nenapadlo, že by se tady něco jako konec mělo vyskytovat a vážně jsem z toho měla hroznej šok....
Ach jo...asi se na tu povídku vykašlu a přečtu si ji najednou, až bude dokončená....néééééé to bych nevydržela!!!!!
Prosím, rychle další kapitolu!!!!!

2 petulekebule:-) petulekebule:-) | 19. srpna 2013 v 16:46 | Reagovat

Super kapča. už se mooocinko těším na další!!!tak piš piš piš

3 sišg sišg | 19. srpna 2013 v 16:46 | Reagovat

suuuupééér faktttíííckýýýýýý!!!:)

4 olin olin | 19. srpna 2013 v 16:47 | Reagovat

Super kapča. už se mooocinko těším na další!!

5 elnn elnn | Web | 19. srpna 2013 v 16:47 | Reagovat

co k tomu dodat prostě úžasný!!!

6 mikča mikča | 19. srpna 2013 v 16:47 | Reagovat

Supr! To byla povedená kapitola! Těším se na další!

7 gesinka gesinka | 19. srpna 2013 v 16:48 | Reagovat

Chci POKRÁČKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

8 hol%3;) hol%3;) | 19. srpna 2013 v 16:48 | Reagovat

Volejte sláva a tři dny se radujte!!Přibyla nová kapitola!Skvělá kapitola,jak jinak.:)

9 citruska7 citruska7 | Web | 19. srpna 2013 v 16:49 | Reagovat

Takže děvče, co říct? Jsem vážně blahem bez sebe, že zas píšeš:) A co víš, jsem ještě víc šťastná, protože (jak jinak) tahle kapitolka byla úžasná. Jen ten konec, hele proč to musíš vždy useknout?:D

10 kleopika kleopika | 19. srpna 2013 v 16:50 | Reagovat

super kapča ewril! Je fakt mefga supe!:) Nechtěla by jsi přihodit ještě další?:)

11 lina lina | 19. srpna 2013 v 16:51 | Reagovat

Super kapitola, začíná se nám to tak krásně zamotávat...už sem zvědavá, jak to vyřešíš:D:D

12 ? ? | 19. srpna 2013 v 16:51 | Reagovat

Hojky, fakt super povídka a jináč i tato kapitola:)

13 didi4es didi4es | 19. srpna 2013 v 16:52 | Reagovat

Jak jinak než skvělá kapitola. Těším se na pokračování.

14 elandora elandora | 19. srpna 2013 v 16:53 | Reagovat

fakt super kapitolka- škoda že byla tak krátká. :(

15 walinka walinka | 19. srpna 2013 v 16:54 | Reagovat

Boží :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: