!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

V cyklu Lorů- Nedostižní přízrak

4. srpna 2013 v 18:31 | ewril |  Rezence knih
Název: Nedostižní přízrak
Autor: Kresley Cole
Počet stran: 332
Nakladatelství: Baronet
Hodnocení: 9/10
Sourozenci Wrothovi potřebují zabránit bratrovi Conradovi v tom, aby svým trápením ubližoval jiným. Nakonec ho uvězní v opuštěném domě. Upír Conrad záhy zjistí, že v něm není sám. Domem se prohání překrásná tajuplná žena, kterou nevidí nikdo jiný než on, a dohání ho k šílenství, jemuž chtěl v opuštěném domě uniknout.
Tou tajuplnou bytostí je slavná tanečnice Néomi Laressová. Na konci dvacátých let dvacátého století ji zavraždil snoubenec a té noci se stala přízrakem. Osud ji obdařil nadpozemskými schopnostmi a nikdo živý ji nemůže spatřit. V podobě ducha bloudí po svém domě a nemilosrdně odhání každého, koho si ve svém domově nepřeje. Jednoho dne se tu setká s nelítostným nesmrtelníkem, který dokáže být ještě krutější než ona.
Jenže i ona má silné zbraně. Začne ho trýznit vášní, sužuje ho nenaplněnou touhou. Postupně se však sama lapí do vlastních pastí… Jen kdyby se jeden druhého mohli dotýkat. Néomi totiž není tělesná, je pouhým přízrakem.Pokračování romantického cyklu V Říši Lorů, pokračuje. Přináším Vám čtvrtý díl pod názvem Nedostižný přízrak. Z hlediska prvních tří dílů, musím uznat, že tento čtvrtý mě nejvíce uchvátil.

Hlavní postavy, jsem si oblíbila. Hlavní hrdina Condrad Wroth, byl docela sympatický. Rozhodně ne jako Bowen z předešlého dílu ale jo, sympatický. Zato hlavní hrdinka Néomie, byla poměrně originální. Zajímavá a jako duch byla sympatická. V podstatě ji asi nemůžu nic vytknout. Měla jsem stejné názory i pohledy na věc a její chování mi připomínalo trochu i to mé. Jako baletka, a popisování její práce se mi také líbilo a dost jsem se naučila i francouzštiny, jelikož mnoho vět které říkala byli ve francoužtině. Na scéně se objevil i Bowen a Mariketa z předešlého dílu, také autorka nezapomněla na bratry Registrona a Cadeta. V příběhu nechyběly i starší postavy, bohové z minulých dílů a záporáci z třetího dílu. Objevili se i nové postavy a to bratrové Condrada, Nikolaj, Sebastian a Murdoch.
V příběhu se konečně vyskytovali i jiné postavy než vlkodlaci a upíři, četli jsem i o valkýrách a sirénách, našli se i známé staré čarodějky. Asi bych opět měla zmínit, že se našla erotika. Ano, Cole je touto ságou známá a o to více jejím milostným základem. Tedy něco jako originální nefalšovaná Narnie která není pro děti s dudlíky a plyšovými medvídky. Už u předchozího dílu, na který tady už recenze byla, jste se mohli dočíst jak originální je tato série, což už nebudu znova vytahovat. A ani u tohoto dílu, nebudu popírat to, že nechyběl humor a ironie, což dodává jejím knihám ještě větší šmrnc. Kdybych řekla, že příběh byl předvídatelný lhala bych nejen Vám ale i sama sobě a na to je to kniha moc úžasná.

Na rozdíl od jiných knih, jsou knihy v její sáze originální i ve směru tom, že všechny postavy jsou sice většinou teenageři nebo praštěně pubertální nesmrtelní vlkodlaci ale když už jsou ve vztahu, jsou neuvěřitelně dospěli. Ano, není to žádná šáhlá romance o lásce upíra k duchovi. Je to o něčem mnohem větším, co se tu nedá rozebírat. Popravdě je to asi tak, že musíte příběh přečíst abyste porozuměli celé této recenzi. Za přečtení to určitě stojí, budete mít zážitek na celý život. Doporučuji od prvního dílu ale nemusíte, jen se pak nerozčilujte že nevíte kdo je Mariketa Očekávaná.

Tato kniha nepatří tolik do červené knihovny jako do horrové či fantasy. V těchto knihách se protínají snad více než tři žánry, což vůbec není špatné ale dokonalé. Co se týče samotného hodnocení, autorka dokazuje, že se i v literatuře můžete najít zážitek na celý život. protože knize nechybí příběh, napětí, erotika ani vtip a především ten vtip dělá z této ságy unikát, který by neměl chybět ve vaší sbírce.
Můžu jen prozradit, že brzy vyjde pátý díl a já se na něj už nehorázně těším.

1. 1.Proč jsem si vybrala právě tuto knihu
Před touto jsem četla už předešlé díly a nejen že autorku obdivuji ale s radostí čtu její knihy.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavnými nebo podstatnými)
nepřekonatelná přitažlivost
3. Definujte knihu jedním slovem (sloveso či citoslovce)
romance
4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Asi už každý ví že jsem ztělesněná Mariketa. Ale i Nix je mi dosti sympatická. Pro změnu bych ale nechtěla být třeba taková Sebastiánova manželka, ta je opravdu dosti zvláštní, uvidíme co se z ní vyklube ale nevím, není mi sympatická.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Bože, tohle se TAK dobře četlo a bylo to TAK vtipný. Vážně. Jestli si chcete u nějaké knihy dobře odpočinout, tak tohle je přesně co potřebujete! A erotika a romance tomu ještě dodávají další super odpočinek, ani fantasie nechybí, nevím co dodat:)
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba v chování postav.
popravdě jsem se nad touto otázku zamýšlela podrobněji a dlouho ale nakonec jsem nepřišla na to, co bych napsala. Je to super kniha. Není to sice bestceler bestcelerů ale je to krásně napsané.
Knihu zakoupíte tady nebo tady. Recenzi na předešlí díl zde.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 selinka524 selinka524 | 4. srpna 2013 v 23:46 | Reagovat

Nebýt tvé recenze určitě se téhle knížce vyhnu. Sice jsem něco málo o Cole slyšela ale erotika a romance moc v lásce nemám. Jenže víš co je dobré? že tvá recenze, navnadí lidi na knihu a nechá je uvěřit v to že je kniha tak dobrá jak chceš ty:)

2 andreapolinka andreapolinka | 4. srpna 2013 v 23:47 | Reagovat

Četla jsem a knížka mile překvapila. Jen mi vadilo, že nadpis v podstatě vyzradil pointu příběhu, ale když se člověk začte ani mu to nevadí, protože postavy a jejich osudy mu to bohatě vynahradí.:)

3 petulekebule:-) petulekebule:-) | 5. srpna 2013 v 11:13 | Reagovat

Knihu neznám ale možná si ji přečtu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: