!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

V cyklu Lorů- Závod o život

1. srpna 2013 v 18:14 | ewril |  Rezence knih
Název: Závod o život
Autorka: Kresley Cole
Počet stran: 352
Nakladatelství: Baronet / 2013
Anotace:Lykaj Bowen McRieve je v životě hodně málo šťastný. Celých sto osmdesát let truchlí pro svou milovanou vyvolenou. Ještě horší než samota jsou pocity viny, které ho pronásledují na každém kroku. Právě proto se přihlásí do závodu Kvapík za talismany, aby získal hlavní výhru: klíč k cestě do minulosti. Chtěl by se vrátit v čase a zachránit ženu, kterou tolik miloval… Od té doby obrnil sebe i své city a žádnou jinou ženu do svého života nepustil.
Jenže na výhru si brousí zuby i čarodějka Mariketa Očekávaná. Chce ostatním čarodějkám dokázat, že má na víc, než si ony myslí. V sázce je nejen její pověst. Nepočítá však s tím, že se s Bowenem začnou vzájemně přitahovat. On ji pochopitelně odmítá, protože Lykajové čarodějkami opovrhují, ale srdce mu říká něco jiného než rozum.
Srdce nakonec zvítězí a Bowen nasadí veškerý svůj um nikoli k získání trofeje, nýbrž na záchranu Mari.
Hodnocení: 8,5/10


Závod o život je třetí kniha ze spisů knihy Lorů. Možná si okamžitě představíte Letopisy Narnie a odsoudíte tak knihu ještě před tím než zjistíte jaká přenádherná slátanina Vám leží u nohou.


Tato kniha, mě doopravdy uchvátila a líbila se mi opravdu hodně. Byla velmi čtivá, originální a vtipná. Musím ohodnotit nejen zajímavou obálku, přitahující anotaci ale i celou myšlenku příběhu. Příběh je prostě dokonale promyšlen, líbila se mi ta prostá ale originálně zpracovaná myšlenka a od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Hltala jsem ji jako člověk, který přešel poušť bez vody a tet se jí nedokáže nabažit.


Co se týče postav, jsem si udělala dost jasný obrázek. Za prvé, je hlavní postava Bowen, takový ubožák a spratek, že jsem musela dát Mariketě za pravdu. Na druhou stranu, musím uznat že mě jako mužská postava dost přitahovala, vlkodlak s temnou minulostí a už vůbec ne nějaký ufňukaný hafounek, to bylo super. O to více, když hlavní postava měla tesáky, svaly jako pekáče a jistý šarm který by snad uhranul všechny dámy. Už jsem nakousla Mariketu a ráda ji dokončím. Pro mě se stala Mariketa jedna z nejoblíbenějších knižních postav. Myslím že je na to o něco lépe než Aragen ze Syna Pekel. S touhle čarodějkou jsem souhlasila po celou dobu, neměla jsem proti ni žádné výhrady a dodávala příběhu šťávu. Navíc jsem měla chvílemi i podezření že je Mariketa moje já, byla mi více než dost podobná nejen vzhledem, chováním a pohledem na věc. Myslím, že i vy jste si už udělaly dost jasný obrázek na Mari a můžeme se přesunout k Mariah. Tu, jsem po celou dobu příběhu moc nepoznala. Vystupovala totiž hlavně v Prologu, kde byla hlavní postavou, další možnost seznámení nám už nabídl pouze vlkodlak Bowen ve svých vyprávěních a vzpomínkách. Přesto je dost divné, že se celý příběh točí hlavně kolem ní, což se ale dá skousnout a je to zábavné. A i když to skutečně nebila Mariah ale bohyně Hekata v posledních kapitolách, asi mám jasno, že bych si z princeznou moc nepopovídala. Co se týče postav, tyto jsou ty základní, ostatní Vám nebudu přiližovat, jelikož vím že by jste pak z knihy neměli takový prožitek. Každopádně se můžete připravit na bohy, čarodějnice, vlkodlaky a démony kterých je v knize víc než požehnaně.


Přemýšlím, co bych Vám o knize dále pověděla. Je to nejspíše čtení pro starší tedy asi patnáct a více ale nestane se nic když si knihu přečtete pod patnáct, jako já. Ono se vlastně jen seznámíte s tím že i tady v knize se vyskytuje erotika. A ne málo. Popravdě je tam dost sexu, ale to se už nedivím. Mám obzvlášť dobré zkušenosti že když v knize není sex, není to bestceler. Tak, a tet mi vyprávějte, že to má i negativa. A budete se divit mohla bych říct nemá, je to kniha skvělá, mě se líbila, zapsala se mi do srdce a asi tam nějakou dobu přetrvá. Té dobrodružné Narnii se nepodobá ani trochu, a na rozdíl od Odstínů je to příjemné trochu lechtivé počteníčko.


Myslím, že autorka je opravdu člověk, který netrpí nedostatkem fantasie. Těším se na její další knížky v cyklu knih Lorů.

Moje hodnocení je pro knihu takové, jaké si podle mého žebříčku hodnot zaslouží. Nejsem zastánce názoru že je to ta nejlepší kniha pod sluncem a ani nejhorší a přesto dost skvělá na průměr. Dávám osm celých pět bodů.


Knihu zakoupíte tady nebo elektronickou verzi zde

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 deedinga deedinga | 1. srpna 2013 v 18:36 | Reagovat

Knihu mám mám v plánu si přečíst. :) Bohužel nevím,kdy si ji pořídím a přečtu... :)))

2 citruska7 citruska7 | Web | 1. srpna 2013 v 18:38 | Reagovat

Vypadá zajímavě, mrknu se po ní v knihovně :)

3 elnn elnn | Web | 1. srpna 2013 v 18:38 | Reagovat

Nikdy jsem o téhle knížce neslyšela, ale vypadá docela zajímavě, možná si jí koupím :)

4 Ewril Ewril | Web | 1. srpna 2013 v 18:45 | Reagovat

Holky, jediné co Vám můžu pomoc je Vám tu knihu znovu doporučit!:)

5 wwwc wwwc | 1. srpna 2013 v 19:01 | Reagovat

Není to špatné podle tvé recenze ale určitě se nepoženu kvůli tomu že se ti to líbilo do obchoďáku, to snad chápeš:D
Jinak super recenze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: