!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Mlhovina

18. září 2013 v 14:59 | ewril |  Rezence knih
Název: Mlhovina (1)
Autor: Amy Katleen Ryan
Nakladatelství: Knížní klub
Hodnocení: 5/10
Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský - osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí - ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás.


První dvě části je kniha strašně utahaná a nudná. Je tam sice co Vás nutí číst ještě ale máte toho plné zuby. Po konci druhé části už ale děj zažíná být zajímavější a originálnější. Pustíte se s nově nabitou chutí do čtení do posledních dvou částí a musím uznat, že asi nelituji toho že jsem si ty dvě poslední části přečetla i když jsem měla sto chutí knihu někam hodit. Začátek knihy na mě neudělal dojem a ani samotné pokračování, rozhodně bych příběh více rozvinula a zdramatizovala aby se také "něco" dělo.

Co se týče hlavních postav. Neměla jsme dostatek šance abych některé z nich pořádně poznala. Hlavní hrdinka je mi nesympatická a rozhodně bych se nechovala jako naivní husička kdyby mi šlo o kejhák. Její budoucí manžílek Kiren mi také nedal moc příležitosti k vlastnímu obrázku a když už jo, jevil se jako nudný a nepohledný muž, se kterým bych žádné dočiněný opravdu nechtěla mýt. Zato Seth, rival který měl alespoň "trochu" k tomu dokonalému hochovi se neprojevil v příběhu ehhm, také dostatečně. Bud zachraňoval lidstvo, pomáhal nedobrovolně Kirenovi a nakonec soupeřil v bitce a byl na lodi zamčen do vězení.

Abych Vám udělala jasný obrázek, celá kniha se odehrává několik tisíců let po těchto a to ve vesmíru. Naše planeta má toho opravdu hodně za sebou a zkolabovala a tak jsou do vesmíru vypuštěny dvě vesmírné lodi s obyvatelstvem kteří mají místo na zemi žít ve vesmírných lodí. První jde na řadu loď Nový obzor která je o několik let do vesmíru vypuštěna dříve, následuje po letech loď Empyrium. Po třicetišesti letech se však lodě setkají a posádka lodi Nového obzoru, unášejí dívky z druhé lodi. Začíná boj, posádka z NO rozbíjí loď Empyria a unáší dívky na svou palubu. Nikdo z NO ze žen totiž nemůže mýt děti…

Takže, to by bylo mé nastínění. Přesunula bych se k závěru knihy který mě nejen trochu zklamal ale i naštval. Byl prostý a nenapínaví. Zato, návštěva Setha v cele už byla lepší. No, celkovou knihu bych označila jako průměrnou. Sice to bylo trochu takové, netakové ale mělo to originalitu, děj, zápletku a i když moc ne povedený závěr. Knihu bych označila jako odpočinkovou a nenáročnou, nebudete mýt tendenci začít číst a neodložit knihu, to ne ale budete se příjemně bavit. Za vyzkoušení určitě nic nedáte. A musím se přiznat, že uvažuji že někdy v budoucnu si na pokročování možná smlsnu:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 deedinga deedinga | 18. září 2013 v 17:26 | Reagovat

Tak tuhle knížku mám doma ale jaksi jsem se kní ještě nedostala. Kromě toho už vyšel druhý díl, takže asi ne v budoucnu Ewril!:-D

2 litham litham | 18. září 2013 v 17:30 | Reagovat

O téhle knize jsem ještě neslyšela. Recenze se ti sice povedla ale na knížku mě moc nenavnadila. Uvidím, možná se po ní ze zvědavisti poohlédnu;)))

3 Ami Ami | E-mail | Web | 20. září 2013 v 16:33 | Reagovat

Zajímavé :)
Připomíná mi to knížku Loď mezi hvězdami :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: