!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Mrazivé léto

11. září 2013 v 18:47 | ewril |  Rezence knih
O měsíc opožděná recenze ale byla jsem líná:D

Název díla: Mrazivé léto
Autor: Manuela Martini
Nakladatelství: Fragment
Hodnocení: 2/10
Anotace: V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta?Musím hned na začátek podotknout, že jsem čekala od této knihy mnohem a mnohem více. Nebudu lhát, že jsem vždy s chutí četla Thilerry od nakladatelství Fragment. Tato kniha mě ale silně zklamala. Za prvé, jsem čekala od knihy originalitu. A tu kniha postrádala. Promiňte ale když příběh vyzní jako kniha předešlá z této edice od jiného autora, nebudete trochu zklamaní? Za druhé, je kniha na tolik podobná charakteristikou osob jako v jiné knize z této edice, překvapivě opět od jiného autora. V neposlední řadě si musím postěžovat, že text a jednoduché věty které byli kostrbaté by tolik zase nevadilo ale když kniha vyzní jako slohová práce desetiletého dítěte to už něco je. Navíc, tím že se až někde v desáté kapitole dostáváme k tomu že děti přestanou pít colu a koupat se v moři, případ a zajímavost se v mžiku vytrácí jelikož je opět nahrazený "šťastným" pohádkovým koncem. Nepomohlo tomu ani napínavé zakončení které končí opravdu nelogicky a směšně.


Dojem z knihy, když ji dočtete a zavřete není takoví jako bych chtěla mýt. Přemýšlíte o tom jakou vlastně záhadu a něco hezkého měl. Možná, že se příběh odehrával ve španělsku? Ale to Vám, opět příjde na chuť, že je to okopírované a hloupě napsané. Já, bych si od autorky která vydala už dvě knihy, má toho už více za sebou a je ve středním věku představovala opravdu něco pořádného. Třeba nějakou severskou krimi s trochou krví a špetkou zla. Ne, ono to muselo být jako pohádka.


Na závěr, bych chtěla uznat, že v příběhu byla vidět trochu snaha. Sice jsme ji viděla minimum ale inu, snaha se cení. Tedy za to půl bodu na víc. Obálka není zase tolik hrozná a když se budete snažit nemyslet na to, jaká je to slátanina okopírovaná od jiných, možná že se dostanete k závěru že kniha ujde v nejnižším měřítku. Já uděluji dva body, snaha byla ale příště bych ocenila originalitu;)


Knihy vydává vydavatelství Fragment
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sišg sišg | Web | 11. září 2013 v 20:13 | Reagovat

Knížku jsem nečetla, takže nemůžu soudit:D

2 citruska7 citruska7 | 11. září 2013 v 20:14 | Reagovat

dobrá recenze,upřímná :-):D

3 petulekebule:-) petulekebule:-) | 11. září 2013 v 20:17 | Reagovat

No, já jsem mrazivé léto Ewrilko četla a docela se mi kniha líbila. ale musím přiznat že jsem nečetla ostatní knihy takže budeš mýt nejspíše pravdu;) A taky se musím usmát.Líbí se mi na tobě, jak vždicky napíšeš na ráz co si myslíš a je ti jedno že klidně vyvoláš 3 světovou:DDDD moc tě obdivuju. Tak zatím vše, hezky napsané ale obávám se že vydavatelství a autorka moc šťatsní z toho nebudou:-D

4 renysicek renysicek | Web | 15. září 2013 v 11:10 | Reagovat

Tak. Tet nevím co napsat. Nečetla jsem tuto knihy nikdy a pouze ji znám z Fragmentového katalogu. Myslela jsem, že Fragment vydává pěkná a neokopírovaná díla, nic méně jsem se nejspíše zpletla,že? To ale nechci řešit,Fragment jako vydavatelství mám moc ráda, kdybych byla spisovatelkou určitě bych do něho poslala svou knihu ale tohle se mě nelíbí:-(
Musím ale poznamenat, že jsi napsala recezni od srdce. Hodně blogerů píše takové recenze aby se ostatním líbili a hodnotí vždy co nejlépe. Pokud si vzpomínám ty nehodnotíš falešně ale tak jak opravdu uznáš za vhodné, a to mám na tvých recenzích ráda;)
No nic, čekám co napíšeš za další recenzi ale těším se i na další články;))

5 sarushef sarushef | Web | 16. září 2013 v 20:51 | Reagovat

Moc me to zaujalo. Asi si to prectu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: