!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Hra lží

26. října 2013 v 15:03 | ewril13 |  Rezence knih
Autor: Sara Shepardová
Název: Hra lží
Původní název: The lyining game
Počet stran: 215
Datum vydání: 5.9.2012
Vydavatelství: BBart
Hodnocení: 1,5/10
Měla jsem život, pro který by člověk byl schopen i zabít. Pak to někdo udělal. Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá - představení na přidanou - a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou - vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady.

Musím hned na úvod podotknout že tato kniha je naprostá katastrofa. Autorka knihy, má za sebou už napsané několik těch desítek knížek a sérií, z něž je nejpovedenější nejspíše Roztomilé malé lhářky ale filmovému zpracování se nedá rovnat.
Je poznat, že autorka se snažila vymyslet něco zajímavého a trochu neokoukaného nic méně z toho ale nakonec vyšel takoví blábol a smíšenina všeho možného co jenom šlo. Místo zajímavé hlavní hrdinky je v příběhu naprosto nesympatická a nudná Nanynka a ostatní postavy jak by smet. Okoukané unesení jejího dvojčete a její skrytá pravá identita, to už tady také někde bylo, nemám pravdu?
Krom toho, měla by se autorka konečně rozhodnout z jakého pohledu bude psát. Chvíli píše z pohledu hlavní hrdinky a v další větě z pohledu její sestry. Věty jsou navíc kostrbaté a bud překladem nebo vinou autorky se děj neposouvá do předu a je neskonale dlouhý a unuděný. První půlku knihy se řeší to že Emma která se ocitá jako Sutton jede do města kde Sutton bydlí a její prapodivné chování. Ani to že autorka se pokoušela do mnoho zmateného a nevydařeného příběhu zaplést i přes to všechno romantiku se kniha nezlepšila spíše naopak. Emma by měla cítit své city k Garretovi který se jí líbí ale v další kapitole je Garret pro ní nafoukaný fotbalista a zvhlíží k Ethanovi. Do toho jsou namíchané ustrašené myšlenky mrtvé Suttan která je podle toho co jsem z knihy pochopila duchem. Místo toho aby se mrtvá Sutton starala o mnohem důležitější věci, řeší to že už nemůže být se svými milovaným Garretem.
Nedá se zapřít že autorka má obsáhlou fantasii a její nápady na knižní díla mají i tu zajímavější stránku ale pokud se ohlédnu na všechny její knihy, nevidím tolik originality jako by měla mýt. Tyto příběhy které píše už tu byli a budou a ona se proslavila díky povedenému a krásnému seriálu za což by se stydět sice neměla pokud se natáčí podle jejích knih ale i tak jsou její knihy dost prazvláštní.
Kniha je navíc krátká, a když se příběh začíná více rozvíjet a nabírat nejen na trochu zajímavosti a dramatičnosti, pokračuje pouze tří stránkovou kapitolou a příběh je useknutý. Ale i tak kdyby nebilo pokračování myslím že by zbytek světa o mnoho nepřišel spíše naopak.
Navíc po zjištění že série bude tetralogie a možná že bude ještě obsáhlejší jsem se musela posadit. Nechápu co autorka na této sérii musí tolik rozepisovat, pokud by byl první díl o trochu delší myslím že by bohatě postačil.
Hodnocení obálky rozebírat moc nebudu, pouze to že je stejně příšerná jako samý obsah knihy a určitě nebudu za obálku přidávat bod.
Podívejte se, já nemám v plánu a ani nechci vám tady namlouvat jak je kniha úžasná to si čtěte někde jinde. Nemám tu nutnost mazat Vám med okolu huby, mě se osobně kniha nelíbí a spokojená nejsem ale chápu že jsou tací kteřím se kniha líbí. Vím že každý má jinný názor a já si za tímto názorem stojím.
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu
Knihu jsem získala a ze zvědavosti přečetla.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavnými nebo podstatnými)
příšernost
3. Definujte knihu jedním slovem (sloveso či citoslovce)
umřít
4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
popravdě s nikým, žádná postava mi nebila na tolik sympatická.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
zajímavá zápletka na konci knihy
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba v chování postav.
Pouze jedno? kniha vás tak strašně znudí, že už je těžké ocenit těch pár zajímavých věcí, které se v knize stanou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 citruska citruska | Web | 26. října 2013 v 15:07 | Reagovat

Fíha, docela ostrá recenze. Přesto ale musím souhlasit, mě také kniha nenadchla a nechápu proč je to takový bestceler.

2 petulekebule:-) petulekebule:-) | 26. října 2013 v 15:41 | Reagovat

Tak takhle ostrou recenzi jsem ještě od tebe nečetla. Nečetla jsem knihu ale popravdě už ani ten zájem o přečtení nemám. Kamarádka má ráda tuto autorku strašně moc a její knihy čte a kupuje si je ale alespoň na tom vidíme že se každému líbí něco jiného;))

3 Marzia Marzia | E-mail | Web | 26. října 2013 v 20:57 | Reagovat

Ten komentář o Rudá jako rubín jsi napsala krásně! :)

4 Ewril Ewril | Web | 27. října 2013 v 11:27 | Reagovat

Díky za komentíky;)

[3]: Jéj děkuji ti za hezký komentář!:-)

5 sišq sišq | 27. října 2013 v 11:30 | Reagovat

OOOOOOOO:D Tak tohle je ostrá recenze a to teda pěkně:-D A i osdtíny mají větší počet bodů než tahle kniha, tak to je kámoška teda mazec:DDD
Zajímavé, Liza knihu četla a nic takového neříkala, ale jak jsi napsala každému se líbí něco jiného. Tak já jdu číst a pak napíšu jestli dám za pravdu tobě nebo Lize;-P

6 roniska roniska | 27. října 2013 v 19:26 | Reagovat

Pěkný blog a zajímaví názor na knihu, já knihu sice nečetla ale tvá recenze se mi zdá trochu ostrá. To je ale můj názor;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: