!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Údolí slz

19. října 2013 v 17:58 | ewril |  Rezence knih

Údolí slzAutor: O´Brien, Kevin
Název: Údolí slz
Původní název: Make them Cry
Počet stran: 392
Datum vydání: 5.6.2013
Vydavatelství: Baronet
Hodnocení: 8/10
Každý má nějaké své tajemství...
Mladá krásná soudkyně. Těžce pracující číšnice. Pohledná studentka.
Některá mají zůstat nevyslovena…
Každá oběť je jiná… ale jednu hrůznou věc mají společnou…
Ale jiná mohou zabíjet…
Rafinovaný sériový vrah prochází ulicemi Seattlu. Hledá svou další oběť. Vytváří pomník šílenství a sestavuje ho z jednotlivých obětí… kus po kusu… kost po kosti…

Kniha údolí slz je opravdu něco vímečného. Neřekla bych že je to nejlepší kniha v oboru krimi/horroru ale opravdu má něco do sebe. Tajuplná úmrtí studentů, zaměstnanců a úzkých vztahů mezi nimi je pravdu originální.
Po záhadném úmrtí studenta Johna Costella na chlapecké škole se rozhodne jeho učitel a zároveň kněz Murphy pustit do záhadného pátrání co se jeho učedníkovi stalo, je si jistý že se Johhny nespáchal sebevraždu a ani se nepokoušel v únoru rybník přeplavat, domnívá se že se jednalo o vraždu. Při čemž potkává přitažlivou, sexy, chytrou a rozvedenou třicátnici Meggii která je Johnnyho sestra a nedávno se odstěhovala od svého manžela. Trpí stále depresemi ohledně rozvodu a bratrova smrt ji nijak nepomáhá. Společně se pouštějí do pátrání na vlastní pěst.
Mezitím Johnův nejlepší přítel Petr Tobin, nenechá minulost spát. I on je pevně rozhodnutý že zjistí co se jeho příteli stalo. Místo spolupráce s knězem Murphym se však přidá do tajuplného a nebezpečného vyšetřování se starším spolužákem Antonem, který na Panně Marii Bolestné studuje také.
Zatímco se obě skupiny pouštějí do pátrání aniž by věděli že ta druhá vůbec existuje, v málem městečku dochází k dalším vraždám. Matka dvou chlapců, soudkyně Dorothy je nalezena pár kilometrů od města mrtvá ale pouze její lebka bez těla mladou holčičkou. Po nalezení těla je jasné že ji chybí prst na ruce, stejně jako Johnymu. O několik týdnů později, je číšnice Lucy nalezena mrtvá, pouze ve spodním prádle na starém nepoužívaném vlakovém nádraží, svázaná do vlastních punčocháčů, i ji chybí dva prsty na nohou a ruce. Bohužel, nepřežije ani Johnnyho dříve tajná přítelkyně která je o sedm let starší. Je nalezena upálena a bez předních dvou zubů ve vlastním domě, hodinu před schůzkou s knězem Murphym. Tajuplná úmrtí dovádějí Magii a otce Marphyho k záznamům v kronice, kde se dozvídají že před třemi lety byl ve škole Panny Marii Bolestné nalezen oběšený mrtvý chlapec a utunulí kněz. Vše nasvědčuje k tomu, že vrah, ať už se jedná o kohokoli si vybírá oběti podle jmén a pak je zavražďuje tak jako byli potrestáni svatý jmenovci.
Castellova minulost vyplouvá na povrch také a zdá se temná jako černá díra. Nejen že si nechával platit tisíce peněz za to že jeho spolužáci geové s ním stráví noc i když on na stejné pohlaví nebil ale také měl pletky v drogách. Petr se mezitím drží na falešné stopě a netuší že vrah není nikdo z lidí na jeho patře a ani jeden z chlapců kteří Johnymu platili.
Posledními obětmi má být Petr a na konec jako třešnička na dortu pohledná Maggie. Nikdo netuší, že milí Steven, nový Megiin přítel je totiž převlečený vrah. Jedné noci však pravda vypluje na povrch, ve stejné chvíli zjistí tři lidé na různých místech ale v blízkosti vraha kdo je vrah. Petr sice s otřesem mozku přežije ale odstupuje ze školy, Meggie zachráněna knězem Murphym se nakonec vrátí do všedních kolejí a tajuplný vrah spáchá sebevraždu. Hrozivé městečko opět může poklidně spát, postarší kněz totiž zachránil to co chránit měl- svou lásku a přítele.

Nakonec podoknu že závěr byl opravdu zajímavý a děsiví, kniha je svým směrem originální a rozhodně byla příjemným čtením. Knihu bych chtěla doporučit čtenářům kteří touží po nějakém tom napínavém, horrorovém a dramatickém příběhu s nádechem originality a dektivky. Složitý příběh který se nedá úplně celý shrnout do jednoho článku, ale vyzrálí a přesvědčiví na tolik aby Vám běhal mráz po zádech.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 PenelopeLidenov PenelopeLidenov | 19. října 2013 v 18:01 | Reagovat

Nikdy jsem o téhle knížce neslyšela, ale vypadá docela zajímavě;-)

2 citruska7 citruska7 | Web | 19. října 2013 v 18:02 | Reagovat

Zní to zajímavě. Není to kniha, kterou bych si přečetla sama od sebe, protože to není můj šálek kávy, ale skusit to můžu když to tolik vychvaluješ:))))

3 sišg sišg | Web | 19. října 2013 v 18:10 | Reagovat

Ewrilko, knihu jsem nečetla ale popravdě? děsím se toho po tvé recenzi:D možná by si ale někdo s kluků přečetl, proč ne, že? Možná někdy jindy, já du dočítat odstíny;-))))))))

4 Marzia Marzia | E-mail | Web | 21. října 2013 v 13:48 | Reagovat

Ikonka na místě :D

5 Lucy Lucy | Web | 23. října 2013 v 18:56 | Reagovat

Páni tak to vypadá fakt zajímavě. Už teď mi z toho běhá mráz po zádech. Možná až dočtu povinnou četbu:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: