!SVĚT TEMNOTOU V PRODEJI JIŽ OD 25.2.2014!

NA NĚ JAKÝ ČAS, JAKO ZKUŠEBNÍ LHŮTA JE BLOG PŘESUNUT NA
WEBOVÉ STRÁNKY ZDE! DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A SNAD SE BRZY SEM
VRÁTÍM!:)

Černá nenávist

13. listopadu 2013 v 16:46 | Ewril |  Rezence knih
Autor: Dennis Lehane
Název: Černá nenávist
Počet stran: 288
Hodnocení: 10/10
Patrick Kenzie a Angela Gennarová, soukromí detektivové se specializací na hledání zmizelých osob, vystupují kromě Černé nenávisti ještě v dalších pěti samostatných knihách. Jejich příběhy se odehrávají v Bostonu a oba vyšetřovatelé mají více přátel na odvrácené straně zákona než na té správné - v čele s psychopatem se zálibou ve výbušninách Bubbou Rugowskim. Je to temný svět, ale hrdinové v něm umějí chodit.Skupina mocných politiků nabídne Patricku Kenziemu a Angele Gennarové velký obnos za malou službu: najít zmizelou uklízečku, která ukradla přísně tajné dokumenty.Jenže…Z uklízečky se vyklube manželka a matka. Z dokumentů fotografie skandálního charakteru. Za prostou krádeží se najednou skrývá mnohem víc, než se zprvu zdá. Po čem žena skutečně prahla, byla spravedlnost - a v bostonských ulicích se pravda může snadno obrátit proti vám.Ať už se to Patrickovi a Angele líbí, nebo ne, při řešení případu, ve kterém nejde jen o dobro a zlo, se z nich stává lovná zvěř. A v Bostonu snad není nikdo, kdo by je nechtěl zabít. Nezbývá, než si před touhle válkou připít. Šance, že ji přežijí, je minimální


Pokud hledáte knihu která je originalitou přímo nabitá, plná akce, thiler za deset bodů a dialogy za zlatou medajly právě jste ji našli! Tato kniha mě neuvěřitelně uchvátila, má velice čtivé vyprávění a jste schopný během jednoho večera ji celou přečíst. Proto jsem se musela krotit abych ji celou za jeden okamžik nepřečetla, musela jsem po částech protože tohle je opravdu silný a vyvedený příběh. Nedá se naprosto předpokládat, co se stane na další stránce - což na druhou stranu může být i nevýhoda pro ty, co rádi uvažují o budoucím ději - a až do samého konce víte jen jediné: mnozí zemřou, jiní jsou jen krůček od smrti, další přežijí. Všechno se však změní. Vaše předpovědi o ději knihy nikdy nebudou zcela přesné a jen málokdy trochu blízké.
Hlavními hrdiny je Patrick Kenzie a Angela Generová kteří jsou soukromé očko. Tato dvojice v knize jak po skoro celou dobu milující se přátelé tak na konci knihy pár nemohli tvořit lepší dvojici. Společně tvoří výbornou dvojici, u níž nikdy tak úplně nevíte, jak se zachová. Zamilovala jsem si je oba a neměnila bych je. Pokud se jedná o vedlejší postavy, vrahy, lidi, všichni mají neuvěřitelně vykreslené osobnosti, potenciál. Dennis dokázal knižní postavy přímo probudit a udělat z knižních osob něco mnohem více, mnoho osobností které byli odlišné a neokoukané.
Celý příběh Vás naprosto pohltí, je až skoro neuvěřitelné jak tato kniha může vůbec existovat. Vynikající zápletka, děj, obsah, celková myšlenka, postavy. U knihy se budete příjemně bavit, modlit za životy hrdinů i toužit po pokračování.
Shrnutím děje musím prohlásit, že je to krutá kniha. Stejně jako hlad v Hunger Games, nebo jiné hrůzy. Jenže tady je ta hrůza úplně jiná. To že se takovéhle věci ději v reálném světe a nejen v knize mě drásalo. Děti se nebojí používat zbraně, zabíjet, lidé tmavé pleti bojují proti bílé pleti. Nenasytná touha pomstít se druhé rase, navíc ta síla zabít svého otce a otcova touha zabít vlastního syna neukují ani zabití vlastní ženy. Tohle je opravdu silný příběh, něco co si s vámi zahraje hodně na psychiku.
Navíc je v knize používáno mnoho neslušných, vulgárních slov, urážení lidí opačného pohlaví. Kniha dokonale vykresluje ledové a otřesné vztahy lidí kteří žijí ve společné zemi ale nemohou spolu žít. Vykreslují vandalismus a život chudoby na ulicích Ameriky.
Román nabízí klasický a napínaví kriminální příběh se všemi atributy které k němu patří, tak i něco mnohem na víc. Strhující scény v knize se mísí s realističnosti a krutými morálními volbami, civilnost se syrovými emocemi. Kniha se zaobírá o zkorumpování politiků, podstatě zla, sériových vrahů, až k pouličním gangům a válce gangů.V případě této knihy to dělá z detektivní literatury mnohem lepší žánr.
Nemohu se dočkat dalšího dílu v pokračování této detektivní série. Doufám že český překlad bude co nejdříve abych se nemusela pouštět do toho originálu i když mě pokračování silně láká. Příběh není vhodný zdaleka pro všechny čtenáře, mnozí by mohli být znechucení a určitě se najde hodně těch, kteří by nedočetli... není to jednoduché čtení ale určitě za to přečtení celá kniha stojí a všem bych jí chtěla doporučit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sisšq sisšq | Web | 13. listopadu 2013 v 19:09 | Reagovat

Není to zrovna můj favourite žánr ale možná někdy si přečtu;) A mooocinky pěkná recenze!:-)

2 PenelopeLideov PenelopeLideov | 14. listopadu 2013 v 15:44 | Reagovat

Pěkná recenze. Opravdu hezky napsaná.:-) O knize jsem ještě neslyšela ale rozhodně se podívám po ní v knihovně, máš pravdu myslím že je to originální čtení.

3 Olin Olin | 14. listopadu 2013 v 20:26 | Reagovat

Ano, ano, ano. Tahle kniha je velice dobrá...už je to nějaký ten pátek sice co jsem knihu četla ale do dneška si pamatuju jaké jsem z toho měla celkové nadšení:-) Jinak krásně napsaná recenze;))

4 Ami Ami | E-mail | Web | 18. listopadu 2013 v 15:21 | Reagovat

Není to též můj šálek kávy, ale možná časem :D Pěkná recenze :)

PS: Nechtěla bys být SB? Prosím, jestli jo, napiš mi na blog, díky :)

5 citruska citruska | Web | 24. listopadu 2013 v 8:45 | Reagovat

Knihu neznám ale vypadá zajímavě:-)

6 Torinka Torinka | 24. listopadu 2013 v 8:46 | Reagovat

Pěkný bločík a nádherná recenze!!!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ČTU BLOGOVÉ POVÍDKY: